ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

DSC 2959 OK
03.02.2021

Tisková zpráva - Tunel v Bílině bude zahrnut do tahové ekonomické studie

Ředitelství silnic a dálnic ČR nevzdává snahu vybudovat pod Bílinou čtyřpruhový tunel, který by nejenže vyřešil neúnosnou situaci na průtahu městem, ale navíc by udržel čtyřpruhový tah silnice I/13, a to prakticky z dálnice D8 až do Chomutova.

Město Bílina je úzkým hrdlem jinak kapacitně vyhovující silnice I/13, která je mezi Teplicemi a Chomutovem realizovaná ve čtyřpruhovém uspořádání. Dopravní bodová závada u Třebušic totiž byla odstraněna na konci roku 2020 a i tam je nyní silnice I/13 čtyřpruhová. V Bílině se však silnice I/13 mění na průtah městem, který je dvou- až třípruhový se semaforem a několika kruhovými objezdy. Ve špičce trvá projet přes kilometr dlouhý průtah Bílinou klidně 40 minut.

V rámci řešení dopravy v Bílině bylo v minulosti prověřováno mnoho možných variant. Nejschůdnější se nakonec jeví tunel, který by od vlakového nádraží až ke koupališti Kyselka prakticky kopíroval řeku Bílinu. Na začátku i na konci by se napojoval na stávající silnici I/13 ve čtyřpruhovém uspořádání. I tak se ale jedná o extrémně finančně náročné řešení, které se nesetkává s ekonomickou efektivitou.

Ředitelství silnic a dálnic ČR se snaží najít takové řešení, které by tunelovou variantu dokázalo ekonomicky obhájit. „Za poslední dekády bylo prověřeno mnoho různých variant. Nyní navrhovaný tunel je již poslední možné řešení,“ je přesvědčený ředitel chomutovské Správy ŘSD ČR Martin Vidimský. Poloha Bíliny navíc nedává příliš mnoho možností, jak dopravu na páteřní silnici zkapacitnit.

Ačkoliv se ani současné tunelové řešení nesetkává s ekonomickou efektivitou, přesto se jedná o řešení, které má cenu sledovat. „Tunelová varianta není od ekonomické efektivity vzdálená natolik, abychom se nesnažili hledat řešení, která by nakonec splnila kritéria. V souvislosti s chystanými úpravami na silnici I/13 chceme stavbu tunelu v Bílině zahrnout do tahové ekonomické studie,“ řekl na jednání se zástupci města Bílina Michal Vrabec z Generálního ředitelství ŘSD ČR. V tahové studii chce ŘSD ČR zohlednit zejména plánované úpravy, které povedou ke zrychlení na silnici I/13 ze současných 90 na 110 km/h. Dále chce poukázat na chystanou novostavbu čtyřpruhové silnice I/13 mezi Nechvalicemi a Kladruby, tzv. Kladrubskou spojku, která spojí silnici I/13 se silnicí I/63, resp. dálnicí D8. Vznikne tak ucelený čtyřpruhový tah z dálnice D8 až do Chomutova s napojením na dálnici D7.

Tahovou ekonomickou studii chystá ŘSD ČR předložit Centrální komisi Ministerstva dopravy do poloviny tohoto roku. „Potřebujeme vyjádření komise, abychom eventuálně mohli pokračovat v přípravě projektu, zejména se jedná o získání potřebných podkladů pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí,“ uzavřela jednání na radnici v Bílině Eva Semanová z úseku výstavby chomutovské Správy ŘSD ČR.

Starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová ocenila snahu ŘSD ČR, i když připustila, že obyvatelé Bíliny další odklady jen stěží unesou. Na druhou stranu poděkovala alespoň za malé vylepšení současného stavu, a to úpravou okružní křižovatky silnic I/13 a II/257, kde vznikl samostatný jízdní pás v přímém směru.


 
Voda za Chlumem
01.02.2021

Přerušení dodávky vody - Za Chlumem 726-729

Vážení občané, 

dovolujeme si Vás informovat, že zítra, tedy v úterý 2. února 2021, může dojít k přerušení dodávky pitné vody v ulici Za Chlumem 726-729, od 9:00 do 13:00 hodin, z důvodu provozní havárie na vodovodním zařízení. 


 
Bílina
28.01.2021

Tisková zpráva po zasedání rady města 26. ledna 2021

Tiskovou zprávu z jednání Rady města Bíliny konaného 26. ledna 2021 naleznete ikona souboruzde (v sekci "Město Bílina" a dále "Tiskové zprávy rady  města")

 
Černý kůň
27.01.2021

ANKETA - budoucnost městského domu na Mírovém náměstí - bývalý ČERNÝ KŮŇ

Dovolujeme si Vám připomenout, že ještě do dnešní půlnoci můžete vyjádřit Váš názor k možnosti využití rohového domu "U Černého koně" na Mírovém náměstí. Své nápady a náměty, k čemu by dům U Černého koně mohl a měl sloužit, nám můžete sdělit prostřednictvím ankety na adrese https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/cOWXqIMM.

Anketní list naleznete i v lednovém vydání Bílinského zpravodaje a je možné jej odevzdat do boxu u hlavního vchodu na radnici v době úředních hodin, nebo jej případně naskenovaný či nafocený zaslat na e-mail sekretariat@bilina.cz.

Děkujeme za Váš názor

 
Voda Horská
25.01.2021

Přerušení dodávky vody v ul. Bezovka a Horská

Vážení občané,

dovolujeme si Vás informovat o přerušení dodávky v ulici Horská, Bezovka a Litoměřická 825, a to zítra, 26. ledna od 9:00 do 13:00 hodin, z důvodu provozní havárie na vodovodním zařízení.


 
Mobilní očkování
25.01.2021

Testování na COVID-19 ve středu v Bílině

Dovolujeme si Vám připomenout, že ve středu 27. ledna 2021 bude v areálu Hornické nemocnice s poliklinikou v Bílině přistavena mobilní odběrová stanice pro testování COVID-19 TR-PCR testem - výtěrem z krku. Mobilní odběrovou stanici naleznete v daný den v zadní části nemocnice u objektu bývalé dopravy.

Testování je pro osoby s žádankou od praktického lékaře zdarma, pro samoplátce za cenu 1.300 Kč.

Objednat k testování se můžete na stránce https://cestazetmy.cz/

 
Voda za Chlumem
25.01.2021

Přerušení dodávky vody Za Chlumem 726-729

Dovolujeme si Vás informovat o přerušení dodávky vody Za Chlumem 726-729, a to z důvodu provozní havárie na vodovodním zařízení. Přerušení dodávky vody bude dnes trvat cca do 15:00 hodin. Náhradní zásobování bude zajištěno od 8:00 hodin s ohledem na technické možnosti. Více informací případně získáte na zákaznické lince Severočeských vodovodů a kanalizací - 601 267 267.

 
Koronavirus
25.01.2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE - COVID-19

Kompletní informace ke koronaviru naleznete na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde https://koronavirus.mzcr.cz/Kompletní informace o aktuálním výskytu koronaviru  v Ústeckém kraji, pokyny pro osoby s příznaky akutního respiračního onemocnění, pokyny pro osoby, které byly v kontaktu s pozitivním případem, telefonní čísla k objednáních nemocných apod., naleznete na internetových stránkách Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje:http://www.khsusti.cz/Protiepidemický systém ČR - PESCentrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19Centrální rezervační systém Celorepubliková informační linka 1221Krajská linka pro seniory 800 876 011Pomoc bílinským seniorům s registrací do rezervačního systému - tel. č.: 417 810 801 AKTUÁLNÍ SITUACE V ÚSTECKÉM KRAJI: ikona souboruPočet osob pozitivně testovaných na koronavirus žijících v Ústeckém krajiikona souboruUsnesení Vlády ČR o prodloužení nouzového stavu do 14.02.2021, včetně prodloužení platnosti přijatých krizových opatření
ikona souboruUsnesení Vlády ČR o přijetí krizových opatření s účinností od 30.01.2021

 
Černý kůň
20.01.2021

ANKETA - budoucnost městského domu na Mírovém náměstí - bývalý ČERNÝ KŮŇ

Vážení občané,
město Bílina má záměr rekonstruovat rohový dům "U Černého koně" na Mírovém náměstí a využít jej k rozšíření nabídky vybavenosti, služeb a volnočasových aktivit pro občany města. V současné době probíhá zpracování architektonické studie využití domu. Uvítáme jakékoliv nápady a náměty, k čemu by dům U Černého koně mohl a měl sloužit.
Za tímto účelem Vás prosíme o vyplnění ankety buď v Bílinském zpravodaji, nebo prostřednictvím Mobilního rozhlasu kliknutím na odkaz https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/cOWXqIMM.
Anketu můžete vyplňovat do 27. ledna.
Děkujeme Vám za Váš názor

 
Očkování pomoc
19.01.2021

Město nabízí seniorům pomoc s registrací k očkování

Město Bílina nabízí pomoc seniorům s registrací do centrálního rezervačního systému pro očkování proti COVID-19. Proto v následujících dnech navštíví občany města Bíliny starší 80 let zaměstnanci radnice s nabídkou pomoci při on-line registraci do systému Ministerstva zdravotnictví pro očkování proti koronaviru. Zaměstnanci, kteří se budou prokazovat průkazem, poskytnou seniorům kromě pomoci s registrací kompletní informační servis týkající se způsobu očkování. Registrovaní občané navíc obdrží potřebné dokumenty, které zrychlí samotný průběh očkování. Očkování probíhá nově i v Bílině, v očkovacím centru, které bylo zřízeno v Hornické nemocnici s poliklinikou, v I. patře v čekárně gynekologie.
Pokud Vás zaměstnanci úřadu v místě Vašeho bydliště nezastihnou, ale pomoc při registraci byste rádi využili, zavolejte na telefonní číslo 417 810 801, kde s Vámi bude návštěva domluvena telefonicky.
Uvítáme, pokud informaci o možné pomoci s registrací předáte i občanům starším 80 let ve svém okolí.

 
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 56 starší
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load