ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

24058852 807283256142352 2188362230388952507 n
28.11.2017

Tepličtí fotbalisté odehrají hokejovou exhibici v Bílině

Po skončení podzimní části HET ligy odehrají tepličtí fotbalisté netradiční hokejovou exhibici. Na zimním stadionu v Bílině se střetnou s hokejovým týmem zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Utkání se bude hrát v úterý 5. prosince od 10.30 hodin. Divákům se tak naskytne jedinečný pohled na hokejové umění Jana Kroba, Admira Ljevakoviče, Tomáše Vondráška a dalších osobností teplického ligového týmu.

Tepličtí fotbalisté pravidelně hrají po skončení podzimní části hokejová střetnutí v rámci týmu v podobě "staří" - "mladí", tentokrát se však postaví proti jinému soupeři, který nedávno odehrál například utkání proti zdravotnickému záchrannému sboru Prahy.

 
unnamed e1503508886938
24.11.2017

Městská policie rozšiřuje kamerový systém

Čtyřiatřicet kamer přispívá v současné době k zajištění bezpečnosti ve městě. Koncem léta pořídili městští strážníci novou mobilní kameru, nyní přibyly dvě statické. “Kamery pořizují nepřetržitý záznam, který sleduje operátor a může tedy ihned zareagovat, pokud vidí v ulicích města například porušení některé městské vyhlášky, ale také nebezpečné hry dětí nebo zhoršení zdravotního stavu lidí. V takovém případě ihned kontaktuje nejbližší hlídku strážníků, která se na místo rozjede. Kamerový systém nám při naší práci velmi pomáhá, podle možností jej budeme i nadále rozšiřovat,” uvedl ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Dvě nové kamery monitorují problémová místa v Sídlišti Za Chlumem. Nová mobilní kamera je přes zimu umístěná na hřbitově, v létě se přesune na koupaliště. Tam bude pokrytí kamerovým systémem novinkou a přispěje hlavně k udržování veřejného pořádku v areálu. “Moderní kamery poskytují velmi kvalitní obrazový záznam, takže je možné rozpoznat za určitých okolností například i poznávací značku auta nebo chování lidí v autě. Kvalitnější je také obraz za šera nebo mlhy,” vysvětlil ředitel.

Každý měsíc pomohou kamery strážníkům rychleji zasáhnout v mnoha případech. V listopadu se například díky nim podařilo rychle utišit rvačku dvou chlapců před základní školou. Na apel operátora se na místo ihned rozjela hlídka, oba chlapce uklidnila a předala rodičům. “Kamery nám také pomohli najít ukradeného psa. Podle popisu od majitelky, které mazlíčka kdosi odvedl od obchodu, jsme pátrali po městě a spatřili jsme dvojici se značně nervózním pejskem. Ten se tedy zanedlouho dostal ke své paničce,” uzavřel Petr Kollár.
 
IMG 3165
23.11.2017

AGC Automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel

Novou halu s moderní linkou, která bude schopna vyrobit až 2,5 milionu kusů bočních autoskel ročně, uvedla do provozu společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích.  Jeden z největších výrobců automobilových skel v Evropě investoval do nových výrobních prostor a technologií zhruba 180 milionů korun. Slavnostního otevření se zúčastnily také místostarostky města Vendula Vodičková a Zuzana Bařtipánová.

Nová hala rozšíří především úvodní fázi výroby autoskel, kdy se skla připravují, řezají, obrušují a vyvrtávají se do nich otvory. Velmi moderní je zejména řezací část linky, která má řadu vylepšení, díky kterým se zlepší zejména plynulost výroby. Ročně by linka měla zvládnout zpracovat až 2,5 milionů skel. „Vyšší nároky zákazníků na kvalitu, vyšší různorodost a komplexnost výrobků a také zvyšující se počet zakázek jsou důvodem, proč jsme se rozhodli rozšířit naše výrobní prostory o novou halu. V té je nainstalovaná naše dosud nejmodernější linka, kde budeme vyrábět boční kalená skla,“ uvedl Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

Vybudování výrobní haly trvalo zhruba rok. “S přípravnými pracemi jsme začali v létě 2016, samotné práce byly zahájeny v lednu letošního roku. Hlavní instalační práce skončily v listopadu a dnes zahajujeme zkušební provoz,“ doplnil Luděk Steklý.

Výstavba haly přišla na zhruba 180 milionů korun, z toho 115 milionů korun společnost použila na nákup technologií. AGC Automotive Czech investuje každý rok ve svém závodě v Chudeřicích až 200 milionů korun, za posledních šest let to bylo 1,5 miliardy korun.

Díky novým výrobním prostorám vznikla také nová pracovní místa.  “Linka je na vysoké úrovni robotizace a automatizace, proto jsme zde vytvořili celkem 14 nových pracovních míst. Zhruba k tisícovce pracovních míst, která jsme vytvořili za poslední dva roky, tedy přibyla další,“ sdělil personální ředitel AGC Automotive Czech Tomáš Brokeš.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává přes 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla.

 
DSC 0436
21.11.2017

Město ocenilo nejkrásněji osázená okna a předzahrádky

Soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu je u konce a má své vítěze. V kanceláři starosty města výherci obou kategorií soutěže převzali finanční ceny.

V kategorii truhlíky zvítězila Miloslava Krejčová, na 2. místě se umístila Renáta Nová a třetí místo za rozkvetlé okno získali manželé Marie a Kurt Hűblerovi. V kategorii předzahrádka hlavní cenu získala Blanka Vaníková z Vojanovy ulice, 2. místo obsadila Eva Moflárová z ulice Za Chlumem a na třetí příčce se umístil Miloslav Sládek z Bořeňské. 

Všem soutěžícím děkujeme za to, jak se starají o květinovou výzdobu, která krášlí nejen jejich domov, ale i celé město.

 
IMG 20171121 WA0001
21.11.2017

Oprava zábradlí historického mostku v areálu Kyselka

Vlivem extrémních povětrnostních podmínek před několika týdny bylo poškozeno zábradlí historického mostku v areálu Kyselka (polom lesních vzrostlých dřevin). V dnešní době je mostek zajištěn proti vstupu bezpečnostní zákazovou páskou, která je pouze krátkodobým opatřením. V roce 2018 bude realizována celková rekonstrukce mostku, ale do té doby není možné zajistit bezpečnost mostku pouze provizorně. Na základě těchto skutečností je nutné zajistit opravou zábradlí bezpečnost užívání mostku do doby, kdy bude realizována generální oprava v roce 2018. V této době již probíhají přípravné práce k opravě mostku. Oprava bude dokončena s předpokladem do poloviny měsíce prosince letošního roku.

 
registr ridicu zadost
20.11.2017

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost řidičského průkazu

Během roku 2017 by měla postupně vypršet platnost více než 800 tisíc řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 (s dobou platnosti na 10 let). V tomto roce bylo vydáno nejvíce řidičských průkazů v historii. Platnost největšímu počtu řidičských průkazů vyprší během měsíce listopadu 2017. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu pohlídat a včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám na úřadech. Výměnu lze provést již 3 měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu a je zcela bezplatná. Lhůta pro vydání nového řidičáku činí 20 dní. Za poplatek ve výši 500 Kč lze však požádat o expresní vydání, lhůta pro vydání tohoto řidičáku je zkrácena na 5 pracovních dní. K vydání nového řidičského průkazu stačí přijít s platným průkazem totožnosti na příslušný úřad obce s rozšířenou působností (podle místa trvalého bydliště řidiče) a donést jednu průkazovou fotografii, doklad totožnosti a současný řidičský průkaz. (zdroj: www.mdcr.cz)

 
Aktuality
13.11.2017

Informace z městských stránek můžete dostávat zdarma e-mailem

Ve své e-mailové schránce můžete mít aktuální informace o dění ve městě. Stačí se zaregistrovat na internetových stránkách města.  “Uživatelé tak nemusí preventivně kontrolovat webové stránky, vyhledávat aktuality a informace, neboť každá nová zpráva se k registrovaným zájemcům dostane ihned, jakmile je na stránkách zveřejněna. Služba je navíc zcela bezplatná,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová.

Registrace je velmi jednoduchá, stačí najet na internetovou adresu www.bilina.cz a na hlavní straně zvolit možnost Aktuality e-mailem, kterou najdete uprostřed webové stránky v modré liště. Po rozkliknutí jen vyplníte váš e-mail, na který vám budou aktuality zasílány. Filtr nabízí možnost zasílat veškeré zprávy nebo jen vybrané z daných oblastí.

Po vyplnění registrace stačí informace uložit. Kdo si již nebude přát tyto zprávy nadále dostávat, může registraci zrušit podle jednoduchých pokynů uvedených v každém zaslaném e-mailu.
 
pozvánka SŠ se představují
13.11.2017

Střední školy se představují

Ve čtvrtek 30.11.2017 můžete v ZŠ Aléská získat kompletní informace o průběhu přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2018/2019.

 
vizualizace 1
10.11.2017

Revitalizované náměstí nabídne upravený prostor i místo k odpočinku

Revitalizace Mírového náměstí už má svou reálnou podobu. Město Bílina má vypracovanou vizualizaci rekonstrukce, která znázorňuje náměstí hlavně jako plochu pro odpočinek či konání kulturních akcí. “V příštím roce začnou práce na revitalizaci Mírového náměstí. Veřejnost dlouhou dobu volala po tom, aby náměstí nebylo pouze parkovištěm, ale reprezentativním místem, kde se jak obyvatelé města, tak jeho návštěvníci mohou posadit, odpočinout si a kochat se pohledem na rekonstruované budovy či zámek,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová.

V současné době se připravuje zadávací řízení na realizaci akce. “Vítěz by měl být znám do konce roku 2017 nebo začátkem roku následujícího. Vlastní práce by měly začít v únoru a skončit nejpozději počátkem září příštího roku,” popsal vedoucí odboru nemovitostí a investic Jaroslav Bureš.

Vnitřní část náměstí bude podle plánu plnit funkci odpočinkové zóny. Kašna i morový sloup zůstanou na svém místě a stanou se z nich dobře viditelné dominanty náměstí. Tuto zónu budou lemovat lavičky a stromy ve velkých květináčích, lavičky budou i kolem kašny. Povrch vnitřku náměstí zůstane z čedičových valounů, bude však srovnán a podle potřeby upraven. “Jak ponechání čedičových valounů, tak i umístění zeleně a stromků do květináčů byl požadavek orgánů památkové péče,” doplnil vedoucí. Zůstane také motiv světlých šikmých překřížených čar, které budou rovněž srovnány.

Parkovací místa pro osobní automobily s vyčleněním míst pro vozidla ZTP budou nově po obvodu náměstí. Parkovací plochy i komunikace budou ze žulových kostek. Celkem po obvodu vznikne na všech čtyřech stranách 57 parkovacích míst, z nichž čtyři budou určená pro handicapované.

V současné době se upřesňuje výběr mobiliáře, jako jsou lavičky, odpadkové koše, květináče či veřejné osvětlení. S tímto výběrem městu pomáhá i bílinský architekt Ing. arch Volman a veškeré návrhy jsou průběžně konzultovány s památkáři.

Náklady na revitalizaci Mírového náměstí jsou podle zpracované projektové dokumentace Ing. Pavla Adamce odhadované na 17 milionů korun včetně daně s tím, že město věří, že z výběrového řízení vzejde cena nižší. Vše bude hrazeno z rozpočtu města, neboť v současné době žádný dotační program projekty tohoto typu nepodporuje.

 
IMG 1198
10.11.2017

PRŮCHOD FAROU BYL OPĚT OTEVŘEN

Dovolujeme si Vás informovat, že dnešním dnem byly ukončeny práce na zabezpečení průchodu farní zahradou a průchod bude opětovně otevřen denně od cca 5:50 hodin do cca 22:15 hodin.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 61 62 63 64 65 66 starší
 

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load