ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

STR 06 přehled akcí 2
20.12.2018

Systém plateb za parkování bude v centru města sjednocený

Od ledna musí řidiči na Mírovém náměstí opět platit za parkování. Nově bude systém sjednocen s platbami na Žižkově náměstí a bude korespondovat také se způsobem parkování v přilehlých ulicích.

V centru města, tedy na Mírovém náměstí, Žižkovo náměstí a ulicích Želivského a Seifertova bude první půlhodina parkování zdarma. Na obou náměstích si i přesto budou muset řidiči vytisknout parkovací lístek. V ulicích Želivského a Seifertova je už nyní doba parkování omezená právě půl hodinou a řidiči musejí použít parkovací hodiny. 

Na Mírovém a Žižkově náměstí bude stát první placená hodina 10 korun, druhá a další započatá pak 20 korun. Platby budou probíhat v automatech po okrajích náměstí. Vytištěný lístek musejí řidiči umístit viditelně za čelní sklo auta. 

Rezidenti nebo podnikatelé si mohou zakoupit parkovací kartu. Pro rezidenty stojí na rok 1210 korun pro jedno auto, 3630 korun pro druhé. Podnikatelé, kteří mají obchod nebo provozovnu na náměstí nebo v přilehlých ulicích, zaplatí ročně za jedno auto 2500 korun, za dvě pak 7500 korun.

Více informací je možné získat na Městských technických službách Bílina, které parkoviště provozují.  

 
Ulice
17.12.2018

Pomozte vybrat názvy nových ulic

Zastupitelé by měli na únorovém zasedání rozhodovat o názvu dvou nových ulic v Bílině. Jedna ulice se nachází nad Hornickou nemocnicí s poliklinikou, druhá je v lokalitě na Újezdském Předměstí, směrem pod Bořeň, za kotelnou. Nabízí se několik možností, jak ulice pojmenovat. Proto Vás prosíme o sdělení Vašeho názoru v anketě, kterou naleznete zde.

 
Káďa
16.12.2018

Pomozte vybrat dětské hřiště na terasu U Kádi

Která varianta dětského hřiště by měla být součástí nově rekonstruované terasy u restaurace U Kádi?

Odpovězte prosím v anketě, nejpozději do 31.12.2018, děkujeme.

Anketu naleznete zde 

 
DSC 0266
13.12.2018

Zasedání zastupitelstva města se bude vysílat živě

Ve středu 19.12.2018 se od 16:00 hodin uskuteční zasedání Zastupitelstva města Bíliny. Po schválení úpravy jednacího řádu v úvodu zasedání, můžete jednání sledovat on-line, a to na této internetové adrese: http://live.publicstream.cz/bilina

 
odpad
13.12.2018

Svoz odpadu v době vánočních svátků

Svoz směsného komunálního odpadu (popelnic a kontejnerů) bude v období vánočních svátků, tedy 24. až 26. prosince 2018 probíhat standardně dle svozového plánu. Svoz separovaného odpadu (papír, plasty) bude rovněž probíhat standardně.

Dne 1.1.2019 svoz komunálního a separovaného odpadu (plasty) z důvodu uzavření skládek neproběhne.

Náhradní svoz směsného komunálního odpadu bude uskutečněn ve středu 2.1.2019.

Náhradní svoz separovaného odpadu (plasty) od rodinných domů a veřejných stání bude uskutečněn ve čtvrtek 3.1.2019.

 
Rad. věž
04.12.2018

Provoz městského úřadu bude ve čtvrtek a v pátek omezen

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 06.12.2018 od 9:00 hodin a v pátek 07.12.2018 bude v budově Městského úřadu Bílina, Břežánská 50/4, přerušena dodávka elektrické energie. Provoz úřadu proto bude v těchto dnech značně omezen.
Z důvodu přerušení dodávky elektřiny zároveň nebudou funkční servery a pevné telefonní linky pro všechny zaměstnance městského úřadu, kteří mají pracoviště v budovách v ul. Břežánská 50/4, Břežánská 49, Seifertova 1, Želivského 51 a Žižkovo nám. 58.
 
STR 05 nová hřiště (2)
04.12.2018

V Bílině vyroste parkourové hřiště, lanový park i herní aréna

V Bílině vyrostou tři nová hřiště. Dočkají se jich děti i sportovci v ulici Za Chlumem, Kmochově a Čapkově. “Všechna nová hřiště vyrostou na místech, kde v minulosti takové plochy byly. V lokalitě Za Chlumem a v Kmochově ulici navíc budou hřiště se zcela novými moderními prvky, které ve městě ještě nejsou,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Na bývalém antukovém hřišti v ulici Za Chlumem, kde již nyní stojí workoutové hřiště, přibude hned vedle hřiště parkourové. Jedná se o moderní sport vycházející z pohybu v městském prostředí, kdy sportovci zdolávají různé překážky, jako zídky, lavičky, obruby, zábradlí a podobně. Tento sport, který se stává mimořádně populárním, nejen podporuje pohybové aktivity mladé generace, ale stejnou měrou i budování vytrvalosti a vůle, protože málokterou překážku lze zvládnout na první pokus a být dobrým v tomto sportu vyžaduje dlouhodobý trénink. Právě toto městské prostředí budou simulovat prvky na hřišti, které však bude jako celek splňovat všechny bezpečnostní požadavky norem. “To zajišťují jednak kvalitní a odolné materiály a konstrukce prvků, dále také přiměřená obtížnost jejich zdolávání a hlavně bezpečné dopadové a odrazové plochy. Ve volném městském prostředí jsou tyto sportovní aktivity poněkud nebezpečné, například zábradlí ve městě většinou odděluje veřejnou část od té méně bezpečné, třeba schodiště od travnatého srázu, a sportovní pohyb zde tedy není bezpečný, poškozuje veřejný mobiliář a obtěžuje spoluobčany,” vysvětlil manažer zhotovitelské firmy hřiště.cz Petr Tejkl.

Dopadové a odrazové plochy hřiště budou vyrobené z lité gumy, stěnové prvky ze speciálního betonu, dále hřiště zaplní trubkové konstrukce, dubové hranoly či akátové doplňky. Prvky budou pevně ukotvené v železobetonové desce.

Hřiště se bude podle současného plánu rozkládat na ploše 240 metrů čtverečních, předpokládaná cena je 1,6 milionu korun.

Na dětském hřišti v ulici Kmochova budou nově umístěn balanční lanový park, lanová dráha a prvky městského mobiliáře. Součástí dodávky a montáže lanové dráhy bude gumový bezpečnostní povrch.

Betonová plocha bývalého hřiště v Čapkově ulici poslouží jako základna pro herní arénu Atlanta, která umožňuje provozovat několik druhů sportů, hlavně kolektivních a míčových. Podobná aréna byla umístěna na dětské hřiště v ulici Fügnerova.

Předpokládaná realizace hřišť je v příštím roce.

 

 

 
vánoční strom 2018
28.11.2018

Video z rozsvícení vánočního stromu

Video ze slavnostního rozsvícení vánočního stromu, které se konalo 24.11.2018 k shlédnutí zde http://www.youtube.com/watch?v=PT4_JrRHL-k

 
DSC 0237
26.11.2018

Tříkrálová sbírka

V období od 01.01.2019 do 14.01.2019 budou chodit do domácností, institucí a po ulicích v celé České republice skupinky Tří králů s koledou a budou do zapečetěných pokladniček vybírat příspěvky od občanů.  Každá skupinka koledníků bude mít vedoucího. Vedoucí skupinky bude plně odpovídat za svěřenou pokladničku a podá případné informace o účelu sbírky a o činnosti charity. Každý vedoucí skupinky bude označen průkazkou se jménem, na níž bude podpis litoměřického pana biskupa  ředitelky Diecézní charity Litoměřice. Číslo průkazky bude odpovídat číslu zapečetěné pokladničky.

Výtěžek sbírky bude tradičně určen na pomoc potřebným rodinám s dětmi.

Pro více informací o Tříkrálové sbírce: http://trikralovasbirka.cz

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 56 57 58 59 60 61 62 [...] 70 starší
 

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load