ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

Tunel vše
20.09.2021

Tunelovou variantu v Bílině odsouhlasilo Ministerstvo dopravy

Centrální komise Ministerstva dopravy odsouhlasila navrhovaný tunel ve čtyřpruhovém uspořádání, který vyřeší kritickou dopravní situaci na silnici I/13 v Bílině.

Město Bílina je úzkým hrdlem jinak kapacitně vyhovující silnice I/13, která je mezi Teplicemi a Chomutovem realizovaná ve čtyřpruhovém uspořádání. Dopravní bodová závada u Třebušic totiž byla odstraněna na konci roku 2020 a i tam je nyní silnice I/13 čtyřpruhová. V Bílině se však silnice I/13 mění na průtah městem, který je dvou- až třípruhový se semaforem a několika kruhovými objezdy. Ve špičce trvá projet přes kilometr dlouhý průtah Bílinou klidně 30 minut.

V rámci řešení dopravy v Bílině bylo v minulosti prověřováno mnoho možných variant. Nejschůdnější se nakonec ukázal být tunel, který od vlakového nádraží až ke koupališti Kyselka prakticky kopíruje řeku Bílinu. Na začátku i na konci se napojí na stávající silnici I/13 ve čtyřpruhovém uspořádání. „Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo získat souhlas Ministerstva dopravy s řešením ve variantě Z, která počítá se čtyřpruhovým uspořádáním, a to včetně tunelové stavby. Vlastně to už byla poslední možnost, kterou jsme mohli v rámci Bíliny prověřit,“ říká k rozhodnutí Centrální komise ředitel chomutovské Správy ŘSD Martin Vidimský. Podle něj ale k samotné stavbě povede ještě dlouhá cesta. „Nyní musíme připravit záměr projektu, následně dokumentaci EIA pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí a zejména pak stavební povolení, které bude znamenat už skutečnou zelenou pro tuto stavbu,“ dodal Martin Vidimský.

Hlavní důvod, proč byla nakonec tunelová varianta schválená, nakonec nebyl jen v samotné Bílině, ale v širším pohledu na celou silnici I/13.  Ředitelství silnic a dálnic stavbu tunelu v Bílině zahrnulo do tahové ekonomické studie, která zohlednila zejména plánované úpravy, které by mohly vést ke zrychlení na silnici I/13 ze současných 90 na 110 km/h. Studie dále poukázala na chystanou novostavbu čtyřpruhové silnice I/13 mezi Nechvalicemi a Kladruby, tzv. Kladrubskou spojku, která spojí silnici I/13 se silnicí I/63, resp. dálnicí D8. Vznikne tak ucelený čtyřpruhový tah z dálnice D8 až do Chomutova s napojením na dálnici D7.

Informace o schválení tunelové varianty potěšila i radnici v Bílině, která se aktivně podílí na přípravě projektu. „Konečně vidíme to pomyslné světlo na konci tunelu a věříme, že všechny práce půjdou, jak nejrychleji mohou, abychom se v roce 2032 mohli tunelem skutečně projet,“ pevně věří starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová.


 
Letecky
20.09.2021

Tisková zpráva po zasedání zastupitelstva města 15.09.2021

Tiskovou zprávu z jednání Zastupitelstva města Bíliny konaného 15. září 2021 naleznete ikona souboruzde (v sekci "Město Bílina" a dále "Tiskové zprávy zastupitelstva  města").  

 
Letecky
20.09.2021

Tisková zpráva po zasedání zastupitelstva města 15.09.2021

Tiskovou zprávu z jednání Zastupitelstva města Bíliny konaného 15. září 2021 naleznete ikona souboruzde (v sekci "Město Bílina" a dále "Tiskové zprávy zastupitelstva  města").  

 
Radnice (215)
15.09.2021

Upozornění - uzavření přepážek

Vážení občané,

dovolujeme si Vás informovat, že z provozních důvodů budou ve čtvrtek 16. září uzavřeny tyto přepážky:

- MATRIKA
- OBČANSKÉ PRŮKAZY
- CESTOVNÍ DOKLADY

Děkujeme za pochopení

 
zlatý erb
15.09.2021

Bílina má nejlepší webové stránky v kraji

Město Bílina získalo 1. místo za nejlepší webové stránky v Ústeckém kraji v rámci 23. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb. Na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Ústeckého kraje včera starostka města Mgr. Zuzana Schwarz Bařtipánová, společně s vedoucím oddělení informatiky Miloslavem Dvořákem, převzala od hejtmana Ing. Jana Schillera nejvyšší ocenění v kategorii Nejlepší webové stránky – Města. Webové stránky města Bílina tak postupují do celostátního kola s tím, že výsledky budou známy 20. září. Pro úplnost uvádíme, že v loňském roce získalo město Bílina 2. místo v celostátním kole soutěže v kategorii „Nejlepší elektronická služba a projekt Smart city“ za Portál občana.

Více informací a výsledky krajského kola Ústeckého kraje můžete nalézt na: https://www.zlatyerb.cz/

 
Odstávka vody 15 09 2021
13.09.2021

Odstávka vody v ul. Pivovarská, SUNN a Nábřeží


Dovolujeme si Vás informovat, že ve středu 15. září dojde od 8:30 do 11:30 hodin k přerušení dodávky vody v ul. Pivovarská, SUNN a Nábřeží, a to z důvodu provozní havárie na vodovodním zařízení.
Informace o odstávkách vody zasíláme obyvatelům daných oblastí přímo do jejich mobilních telefonů. Pro odběr upozornění se můžete jednoduše registrovat na stránce https://bilina.mobilnirozhlas.cz/registrace

 
Opravy elektro MN
07.09.2021

Na Mírovém náměstí probíhají opravy elektro rozvodů


V rámci reklamace provádí společnost Metrostav na Mírovém náměstí opravy elektro rozvodů. Na čtyřech místech jsou proto umístěny plotové dílce, které mohou omezovat chodce při procházení Mírovým náměstím. Opravy budou probíhat přibližně jeden měsíc.

Za případné komplikace se omlouváme.

 
Odstávka teplé vody
06.09.2021

Upozornění na odstávku teplé vody - lokality napojené na horkovod

Dovolujeme si Vás informovat, že ČEZ Teplárenská plánuje operativní odstávku teplé vody, ke které dojde od úterý 7. září od 7:00 hodin, do středy 8. září do cca 18:00 hodin, a to v lokalitách napojených na horkovod, tedy na Pražském Předměstí II, v SUNNu a centru města.

Informace o odstávkách zasíláme uživatelům Mobilního rozhlasu přímo do jejich telefonů. Pokud chcete být o odstávkách také pravidelně informováni, registrujte se na stránce https://bilina.mobilnirozhlas.cz/registrace 

 
1621509427882
02.09.2021

Tisková zpráva po zasedání rady města konané 31.08.2021

Tiskovou zprávu z jednání Rady města Bíliny, které se uskutečnilo 31. srpna 2021 naleznete ikona souboruzde (v sekci "Město Bílina" a dále "Tiskové zprávy rady města").

 
Den horníků 2021
01.09.2021

Pozvánka na BÍLINSKÉ SLAVNOSTI aneb DEN HORNÍKŮ


Dovolujeme si Vám připomenout, že již v sobotu 4. září se v Bílině na Kyselce konají BÍLINSKÉ SLAVNOSTI aneb DEN HORNÍKŮ.

Po celém areálu bývalého lázeňského parku Kyselka pro Vás bude od dopoledních hodin připraven bohatý program, který bude oficiálně zahájen ve 13:00 v letním amfiteátru. Součástí zahájení bude i tradiční předání ocenění významným bílinským osobnostem.

Zároveň Vás tímto zveme do průvodu, ke kterému se můžete připojit ve 12:30 hodin na Mírovém náměstí.

Z důvodu nebezpečí možného pádu stromů v okolí „Růžového paloučku“ a části dětské scény za altánkem, byly přesunuty aktivity domu dětí a mládeže na minigolf. Sportovní organizace se představí na travnaté ploše nad inhalatoriem.

Prosíme návštěvníky, aby v areálu Kyselky chodili pouze po vyznačených trasách a nevstupovali do zakázaných zón.

V ulici Mírová, v místech bývalé konírny, bylo zřízeno záchytné parkoviště pro osobní automobily. Pro dopravu na Kyselku však můžete využít výletní vláček, který bude od 10:00 hodin vyjíždět z Mírového náměstí v půlhodinových intervalech.

Přejeme Vám příjemnou zábavu

 
novější1 [...] 6 7 8 9 10 11 12 [...] 20 [...] 40 [...] 57 starší
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load