ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

chlumská nákres
14.06.2019

Komunikace v Chlumské ulici dostane nový povrch

V ulici Chlumská začala rekonstrukce komunikace. Stavební práce na opravě povrchu potrvají nejdéle tři měsíce, po tuto dobu bude ulice uzavřená. Omezení se týká i vozidel v místě přejezdu rekonstruované trasy před příjezdem k tamní zahrádkářské kolonii.

Délka rekonstruovaného úseku je 530 metrů a začíná na křižovatce s ulicí Litoměřická a končí u ulice Sídliště za Chlumem.

Zrekonstruovaný bude asfaltový povrch, v místě napojení na ulici Litoměřická bude snížena část komunikace pro pěší z dlažby včetně doplnění varovného pásu. Dále přibudou nové obruby a budou vyměněné dva sloupy veřejného osvětlení.

Zhotovitel převzal stavbu 13. června, zhotovení díla potrvá podle časového harmonogramu tři měsíce.


 
w634062422859406082
14.06.2019

Vyjádření města Bíliny k návrhu na sloučení dávek na bydlení

Ve středu se v Ústí nad Labem uskutečnil diskusní seminář se zaměřením na představení nové sloučené dávky na bydlení, a to se zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR, Krajského úřadu Ústeckého kraje, starostů obcí, vedoucích pracovníků a zaměstnanců úřadu práce a odborů sociálních věcí. 

V návaznosti na tento seminář bylo Ústeckému kraji zasláno stanovisko, ve kterém město Bílina jednoznačně nesouhlasí se sloučením dávek příspěvku na bydlení a doplatku na bydlení. Města a obce přijdou sloučením této dávky o jediný účinný nástroj k možné regulaci přílivu nepřizpůsobivých obyvatel – o institut opatření obecné povahy. 
Město Bílina se přiklání k možnosti stanovení maximálního nájemného na základě hodnotové mapy s tím, že každé město či obec s rozšířenou působnosti si vytvoří vlastní hodnotové mapy nájemného, které budou pro příslušný úřad práce při vyplácení dávek na bydlení závazné. Nesouhlasí tak s návrhem Ministerstva pro místní rozvoj na zavedení hranice celoplošného nájemného, ve výši 61,10 Kč/m2.

Foto zdroj: cpibyty.cz

 
Radnice
13.06.2019

Uzavření evidence obyvatel

Dne 27.6.2019 bude z technických důvodů uzavřena kancelář evidence obyvatel. Děkujeme za pochopení. 

 
dotace
11.06.2019

Sledujete zítřejší zasedání zastupitelstva on-line

Ve středu 12. června 2019 se koná další zasedání Zastupitelstva města Bíliny. On-line přenos, který bude zahájen v 16:00 hodin můžete sledovat zde http://live.publicstream.cz/bilina


 
Odstávky
07.06.2019

Přerušení dodávky elektřiny v Bílině

Společnost ČEZ Distribuce naplánovala v červnu v různých lokalitách v Bílině hned několik přerušení dodávky elektřiny. Přehled plánovaných odstávek můžete sledovat zde: https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html

 
běh 1
05.06.2019

Run and Help v Bílině pomůže Terezce

Přijďte si zítra zaběhat a pomoci tím šestnáctileté handicapované Terezce z Bíliny. Charitativní běh Run and Help, který pořádá organizace Konta Bariéry, se uskuteční hned na několika místech ve městě.
Milovníci pohybu mohou navštívit kteroukoli základní školu a připojit se k běhu dětí. Trasa nebude dlouhá a zvládnout ji lidé mohou i běžnou chůzí. Děti i široká veřejnost může běžet na hřištích u základních škol v ulici Aléská a Za Chlumem, u Lidické se bude běhat v parčíku před školou. Na všech místech budou kasičky, do kterých mohou sportovci i široká veřejnost přispívat na léčbu nemocné Terezky.
Kasičky budou umístěné také v informačních centrech pod radnicí a na Kyselce. Dárci tam za oběhnutí náměstí, resp. kyselského parku dostanou odznak. Příspěvek však není během podmíněn.
Šestnáctiletá Terezka z Bíliny má po prodělané dětské obrně postiženy všechny končetiny, trpí epilepsií, atrofií očního nervu a skoliózou páteře. Prodělala šest operací mozku. Nikdy se sama neposadí ani nebude chodit, potřebuje celodenní péči a speciálně upravené pomůcky.
Charitativní běh Run and Help se bude konat v Bílině 6. června, kasičky v informačních centrech budou umístěné do 10. června.


 
záhony (3)
04.06.2019

Nové záhony zdobí ulice města

Ve městě rozkvetly nové i revitalizované záhony. Například nové záhony v ulici 5. května se nově probouzí, oko kolemjdoucích potěší okrasné trávy, rozkvetlé keře weigelií i dalších trvalek. Revitalizovaný je také záhon u Kulturního centra Fontána, který v minulosti často poškozovali vandalové. “V minulosti tam byly vysázené platany javorolisté, uvnitř rostou okrasné trávy a po obvodu hlohyně,” uvedla vedoucí oddělení životního prostředí Helena Volfová.

Nový je také záhon v Jenišovské ulici podél chodníku, kde rostou levandule a lípy nebo záhony v zahradě klubu důchodců v Aléské ulici. “Tato zahrada je koncipovaná tak, aby kvetla po celou sezónu, vysadili jsme tam jak nové stromky, tak i trvalky, například rododendrony, azalky, hosty, levandule a podobně,” doplnila vedoucí.

Probouzí se také nové stromy v květináčích na náměstí. Tam se lidé obávali, že stromy na straně náměstí u cukrárny přes zimu uschly. “Tak to ale není, na tuto stranu svítí méně sluníčka, a tak pupeny začaly rašit později, než na druhé straně. Všechny stromy na náměstí jsou však v pořádku,” vysvětlila vedoucí.

Další rostliny bude město vysazovat v dalších týdnech a měsících. V Čapkově ulici budou stromy napadené mšicí smrkovou nahrazené novými dřevinami, vysazené budou i okrasné keře. Nový záhon bude i před Domem s pečovatelskou službou, který bude osazen stromy, keři i květinami.

 


 
odstávka
04.06.2019

Odstávka vody potrvá šest dní

Šest dní potrvá letos odstávka teplé vody v Bílině. Společnost ČEZ Teplárenská oznámila plánovanou odstávku kvůli opravám, které nelze provést za provozu, od 8. do 13. července.

Odstávka se týká lokalit Bílina primár, VS Pražské Předměstí II, VS Teplické Předměstí, VS Sídliště U Nového nádraží, VS Za Chlumem Litoměřická, VS Za Chlumem 25, VS Za Chlumem 26 a střed města napojený na horkovod.

Teplá voda přestane téct 8. července od 21 hodin, počátek najíždění společnost předpokládá v pátek 12. července od 20 hodin a plný provoz o den později maximálně do 2 hodin v noci.

Podrobné informace jsou k dispozici na telefonním čísle 602 437 217. 


 
IMG 20190604 093346
04.06.2019

Revolution train ukázal žákům, jak probíhá a končí život s drogami

Příběh mladé studentky Petry a jejích přátel zavedl návštěvníky Protidrogového vlaku do života se závislostí. Zajímavou interaktivní formou lidé, především žáci druhého stupně, poznali, jak začíná závislost nejprve na státem povolených látkách - na alkoholu a cigaretách, a později se může lehce přehoupnout do zakázaných návykových látek, kterými jsou drogy. Z programu bylo zcela zřejmé, jak se postupně mění život dítěte i jeho blízkých a jaké má jeho chování důsledky. Vše začíná na střední škole. Parta mladých lidí nemá moc co na práci a ve svém volném čase často sahají po cigaretách, příležitostně i po alkoholu a časem i po drogách. Jedna jízda v autě s řidičem pod vlivem alkoholu a drog skončí nehodou, při které zemře motorkář a jedna ze studentek je vážně zraněná. I tuto nehodu uviděly děti na vlastní oči, do vlaku se totiž vešlo i nabourané auto s motorkou. Návštěvníci se tedy dále dostali i k soudnímu jednání, při kterém je mladý řidič odsouzen. Dále se životy studentů rozdělí, část se poučí a s drogami či alkoholem skončí, druhá část do závislostí spadne ještě více. Následuje prožití detoxu v léčebně, jeden člen party však svou závislost nezvládne a zemře. S programem Protidrogového vlaku se seznámili i zástupci města Bílina, ředitelé a učitelé škol či odboru sociálních věcí a zdravotnictví. “Není to příjemné setkání s realitou, ale preventivní program vlaku je velmi působivý a potřebný. Právě na prevenci kledeme důraz i my, proto jsme rádi, že vlak zastavil i v naší stanici. Vítáme, že prevence nekončí návštěvou vlaku, ale nabízí i další návazné programy,” uvedla místostarostka města Marcela Dvořáková. Protidrogový vlak je preventivní projekt neziskové organizace Nové Česko. “Nenutíme žákům žádné názory nebo vzory chování, naopak, ukážeme jim možné důsledky užívání drog a pak je ujistíme, že po opuštění vlaku je jen na nich, jakou životní cestou se vydají,” řekl Pavel Tůma, autor projektu.

 
DSC 0264
31.05.2019

Uzavření ulice Želivského - sobota 1. června

Dovolujeme si Vás informovat, že v sobotu 1. června bude cca od 8 do 10 hodin uzavřena ulice Želivského, z důvodu nutných oprav na střeše radnice. 

Předem se omlouváme za možné komplikace a děkujeme za shovívavost


 
novější1 [...] 20 [...] 38 39 40 41 42 43 44 [...] 58 starší
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load