ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuální informace k preventivním opatřením města Bíliny proti šíření koronaviru

Opatření města Bíliny

Žádost o ošetřovné

V souvislosti s uzavřením školských zařízení může zákonný zástupce požádat o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení. Formulář potvrzuje příslušná škola s tím, že formulář je možné stáhnout zde https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf, případně je k dispozici na podatelně Městského úřadu Bílina.

Mateřské školy

Mateřské školy v Bílině zůstávají bez omezení v provozu. Doporučujeme však rodičům, je-li to v jejich možnostech, ponechat děti v domácím prostředí.

V této souvislosti si Vás dovolujeme informovat, že rada města na dnešním jednání vyčlenila půl milionu korun na zajištění opatření k ochraně zdraví v souvislosti se s epidemií nového koronaviru COVID-19. Z těchto prostředků budou všem mateřským školám zakoupeny čističky vzduchu se zvlhčováním, které odstraňují prach, alergeny, bakterie a viry. Hornické nemocnici s poliklinikou budou poskytnuty finanční prostředky na zakoupení plazmového dezinfikátoru, na antibakteriální rohože a další ochranné pomůcky. Nemocnici budou kompenzovány i zvýšené náklady na desinfekci.

Akce pořádané Kulturním centrem Bílina

Zrušeny jsou následující plánované akce:

- 16.03.2020 – divadelní představení „Čert a Káča“

- 21.03.2020 – „Country zábava“ s tím, že akce bude přesunuta na příští rok (vstupné bude vráceno),  

- 28.03.2020 – divadelní představení „Záskok“ s tím, že bude domluven náhradní termín,

- 12.03.2020 – „Modern Talking revival CZ“

- 13.03.2020 – „MDŽ – zábava“

Kapacita promítání v digitálním kině je stanovena na maximálně 90 osob.

Latinské tance pro ženy a výstava ve výstavní síni u kostela budou probíhat bez omezení.

Městská knihovna

Kulturní akce pořádané Městskou knihovnou Bílina budou zrealizovány dle stanoveného programu. Jedná se o malá klubová setkání, která nejsou předmětem mimořádného nařízení vlády o zákazu pořádání kulturních a jiných akcí.

Základní umělecká škola, Dům dětí a mládeže

Obě zařízení jsou do odvolání uzavřena.

Sportovní zařízení

Všechna sportovní zařízení – Zelená hala, plavecká hala, zimní stadion, tenisové kurty apod., budou přístupná s maximální kapacitou 90 osob.

Městská hromadná doprava

Dle vyjádření společnosti ARRIVA CITY, která na území města Bílina zajišťuje městskou hromadnou dopravu, bude v souvislosti s aktuální situací, týkající se zvýšeného výskytu nákazy koronavirem COVID-19 na území ČR, situace nepřetržitě monitorována a vyhodnocována. Společnost ARRIVA CITY bude za všech okolností dodržovat nařízení a ustanovení příslušných orgánů, bude s nimi náležitě spolupracovat a všem zúčastněným stranám, vč. zaměstnanců a cestujících, bude pravidelně poskytovat potřebné důležité informace.  Společnost ARRIVA CITY dále sdělila, že v současné době čeká na dodání objednaných ionizátorů vzduchu, kterými budou následně autobusy vybaveny. Doporučujeme dodržování základních hygienických návyků a dále doporučení Ministerstva zdravotnictví, popř. Krajské hygienické stanice či praktického lékaře.Vytvořeno 10.3.2020 16:10:55 | přečteno 276x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load