ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Bílinské provozovny a podnikatelé dostanou od města finanční dar

žádost

Celkem pět milionů korun vyčlenilo město Bílina ze svého rozpočtu na podporu místních podnikatelů. Ti mohou žádat o finanční dar do maximální výše dvacet tisíc korun. “Jedná se o podnikatele, majitele obchodů či provozoven služeb na území města Bílina s běžným veřejným přístupem, kterým nařídilo uzavření provozu nebo činnosti vládní či ministerské nařízení po dobu minimálně sedmi dnů. Chceme je podpořit v současné nelehké situaci a ukázat, že si podnikatelů ve městě vážíme a chceme, aby u nás i nadále podnikali,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

O finanční podporu může žádat podnikatel pouze na jednu provozovnu, i když jich vlastní více. Zároveň nesmí mít vůči městu žádné dluhy po splatnosti. Jeho provozovna musí být registrovaná u Živnostenského úřadu k 1. březnu letošního roku a prokazatelně otevřela nebo zahájila činnost před tímto datem. Provozovna musí působit na území města Bíliny.

Podpora se netýká provozovatelů, kteří svou provozovnu uzavřeli dobrovolně, dále provozoven s hernou či výherním automatem nebo zastaváren. “Finanční dar bude vyplacený převodem na účet žadatele po schválení žádosti radou města a po podpisu darovací smlouvy,” doplnila místostarostka města Marcela Dvořáková.

Rada města na svém zasedání 12. května 2020 podpořila prvních 33 podnikatelů, kteří podali svou žádost během dubna a splnili podmínky podpory. Tři žádosti musely být zamítnuty, neboť žadatelé nesplnili podmínku uzavření provozovny z nařízení vlády či ministerstva nebo podnikatelé neměli veřejně přístupné provozovny. Další část žádostí bude schvalována na mimořádném zasedání rady 26. května.

Žádost je možné si stáhnout z webových stránek města a o podporu mohou podnikatelé žádat až do 30. června. Podání je možné přes datovou schránku, e-mailem na epodatelna@bilina.cz nebo v listinné podobě v budově radnice na adrese Břežánská 50/4, Bílina. Více informací na webu města www.bilina.cz v sekci Souhrnné informace - koronavir.Vytvořeno 13.5.2020 11:20:43 | přečteno 96x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load