ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Jeviště si po rekonstrukci prohlédla veřejnost, divadlo i kino jsou opět v provozu

promítání filmů

Městské divadlo a digitální kino v Bílině po rekonstrukci jeviště opět vítá divadelní soubory a  začne promítat filmy. Zcela nově nainstalované prvky jevištní technologie si mohla prohlédnout veřejnost při dni otevřených dveří. Ve foyer divadla byla umístěná výstava fotografií zachycující pracovníky odborné firmy při nelehké práci. "Vyměněné byly všechny části jevištní technologie, kromě světlometů a stmívací jednotky, které byly doplněné o další kusy. Bylo zapotřebí vyměnit mechanické tahy, výstupní žebříky, světelné a vyvažovací lávky, elektro rozvody, dále veškeré výkryty za nehořlavé, došlo k úpravě umístění ozvučovací techniky, byla nainstalovaná inspice pro herce a technické zázemí," uvedl technik Kulturního centra Bílina Martin Kačírek. Nové pojízdné portály umožní v případě potřeby zmenšit scénu. "Nyní jevištní technologie odpovídají všem bezpečnostním normám," dodal Martin Kačírek.

Novinkou pro návštěvníky digitálního kina je větší promítací plátno. Původní sedmimetrové nahradilo desetimetrové širokoúhlé plátno a 7.1 kanálový zvuk.

Městské divadlo bylo uzavřené v květnu roku 2017 kvůli havarijnímu stavu jevištní technologie, který vyplynul z revizní zprávy. Celková rekonstrukce si vyžádala zhruba deset milionů korun a byla hrazena z rozpočtu města.

První divadelní představení po rekonstrukci se odehrálo 11. února, kino začne promítat 15. února a prvním snímkem bude film Bumblebee.


Vytvořeno 12.2.2019 13:36:39 | přečteno 295x | jandovadr
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load