ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Kasárna čeká v brzké době demolice, pak přeměna na logistický areál

str 03 kasarna   vizualizace

Při mimořádném zasedání schválili zastupitelé znění kupní smlouvy mezi městem Bílina a společností JTH Idea, a. s. Předmětem smlouvy byl areál bývalých kasáren. Nyní tedy již nic nebrání tomu, aby byly staré budovy zdemolovány a na místě vyrostl nový logistický areál pro skladování zboží. Během několika týdnů začnou v areálu demoliční práce. “Jakmile bude pozemek převeden na společnost JTH Idea, začne běžet tříměsíční lhůta, během které musí dojít k demolici budov,” uvedl za společnost Karel Schön. 

Výstavba bude trvat zhruba následující tři roky, společnost počítá s investicí v řádech desítek milionů korun.

Areál se město rozhodlo prodat letos v únoru. Budovy byly z části pronajímané, hlavní budova však byla dlouhodobě nevyužívaná. “Chtěli jsme, aby tam v souladu s územním plánem vznikla plocha smíšeně-průmyslová, která by přinesla i nová pracovní místa. To záměr společnosti JTH Idea na vybudování logistického areálu splňuje,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová. Nabídka druhého zájemce o odkoupení areálu nebyla posuzována, protože společnost Speciální stavby Most nesplňovala zásadní podmínku, kterou je soulad záměru s územním plánem města.

Se společností JTH Idea má město dobré zkušenosti z předchozích investic. Například dokázala dostavět lávku přes silnici číslo 13, což jiné společnosti v té době nebyly schopné.

Areál společnost odkoupila za 3,65 milionů korun. Opozice tuto částku kritizovala jako podhodnocenou, cena však vychází ze znaleckých posudků, které si město nechalo před prodejem vypracovat a byla rovněž uvedena i v záměru prodeje, které zastupitelstvo města odsouhlasilo. 

Vytvořeno 23.8.2017 15:06:21 | přečteno 755x | tana
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load