ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Město Bílina uspělo v celostátní soutěži Zlatý erb

Město Bílina uspělo v celostátní soutěži Zlatý erb

Město Bílina získalo 2. místo v celostátní soutěži Zlatý erb, v kategorii nejlepší elektronická služba a projekt Smart city za PORTÁL OBČANA

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Májový jarmark posunula pandemie na příští rok

Jarmark
Tradiční Májový jarmark a s ním spojený bohatý kulturní a zábavní program si letos lidé v Bílině bohužel stejně jako v loňském roce neužijí. Město spolu s Kulturním centrem Bílina se tak rozhodlo vzhledem k pokračující pandemii koronaviru Covid-19 a aktuálně a výhledově platným opatřením. “Příprava takto velké městské akce vyžaduje důkladné plánování, nasmlouvání účinkujících, prodejců a podobně. Vyčkávali jsme, tak se bude vyvíjet epidemiologická situace a s ní spojená vládní opatření, a bohužel jsou takto velké akce stále zakázané a termín jejich povolení není znám. Proto jsme museli všechny dosavadní přípravy přerušit a jarmark pro letošní rok zrušit. Moc nás to mrzí,” vysvětlila místostarostka Marcela Dvořáková.
Májový jarmark je jednou z největších akcí města, ta se skládá ze tří hudebních a tří dětských scén, které jsou doplněny stánkovým prodejem. “Na naplánovaný program a jeho hlavní hvězdy skupinu Olympic, Petr Bende a Olga Lounová se tedy lidé mohou těšit v sobotu 7. května 2022,” doplnila vedoucí Kulturního centra Bílina Martina Geletka Tuháčková.
O dalších městských akcí, například o konání Bílinských slavností - Dne horníků, se bude teprve rozhodovat a veřejnost bude s předstihem informovaná. Město však chystá během letního období i nové kulturní akce a koncerty, aby tak obohatilo možnosti kulturního vyžití v období, kdy je pandemické riziko spojené s Covid-19, vzhledem ke klimatickým poměrům, přeci jen nejmenší.


Vytvořeno 26.4.2021 9:33:23 | přečteno 0x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load