ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Májový jarmark posunula pandemie na příští rok

Jarmark
Tradiční Májový jarmark a s ním spojený bohatý kulturní a zábavní program si letos lidé v Bílině bohužel stejně jako v loňském roce neužijí. Město spolu s Kulturním centrem Bílina se tak rozhodlo vzhledem k pokračující pandemii koronaviru Covid-19 a aktuálně a výhledově platným opatřením. “Příprava takto velké městské akce vyžaduje důkladné plánování, nasmlouvání účinkujících, prodejců a podobně. Vyčkávali jsme, tak se bude vyvíjet epidemiologická situace a s ní spojená vládní opatření, a bohužel jsou takto velké akce stále zakázané a termín jejich povolení není znám. Proto jsme museli všechny dosavadní přípravy přerušit a jarmark pro letošní rok zrušit. Moc nás to mrzí,” vysvětlila místostarostka Marcela Dvořáková.
Májový jarmark je jednou z největších akcí města, ta se skládá ze tří hudebních a tří dětských scén, které jsou doplněny stánkovým prodejem. “Na naplánovaný program a jeho hlavní hvězdy skupinu Olympic, Petr Bende a Olga Lounová se tedy lidé mohou těšit v sobotu 7. května 2022,” doplnila vedoucí Kulturního centra Bílina Martina Geletka Tuháčková.
O dalších městských akcí, například o konání Bílinských slavností - Dne horníků, se bude teprve rozhodovat a veřejnost bude s předstihem informovaná. Město však chystá během letního období i nové kulturní akce a koncerty, aby tak obohatilo možnosti kulturního vyžití v období, kdy je pandemické riziko spojené s Covid-19, vzhledem ke klimatickým poměrům, přeci jen nejmenší.


Vytvořeno 26.4.2021 9:33:23 | přečteno 1112x | zofkova
 

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load