ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Město Bílina uspělo v celostátní soutěži Zlatý erb

Město Bílina uspělo v celostátní soutěži Zlatý erb

Město Bílina získalo 2. místo v celostátní soutěži Zlatý erb, v kategorii nejlepší elektronická služba a projekt Smart city za PORTÁL OBČANA

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Na úřad se mohou lidé nově objednat, zmizí tak fronty a čekání

STR 03 rezervační systém 2

Městský úřad Bílina spustil nový rezervační a vyvolávací systém, díky kterému se lidé budou moci ke konkrétnímu úředníkovi předem objednat nebo on-line zjistí, kolik lidí případně čeká ve frontě.

Lidé se mohou objednat přímo na konkrétní den a hodinu přes rezervační formulář na internetových stránkách města. 

Vyhledají si dobu, která je volná, a vyplní jednoduchý formulář. Následně jim přijde na e-mail výzva k potvrzení objednávky, aby nedocházelo ke zneužívání rezervací,” vysvětlil vedoucí oddělení IT Miloslav Dvořák.

Rezervační systém je k dispozici na www.bilina.cz, v pravé nabídce dole. Po rozkliknutí si lidé vyberou z požadovaných činností. Nyní je k dispozici objednání na vyřízení občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatel, místní poplatky, řidičské průkazy, evidence motorových vozidel a dovoz vozidel. Po výběru lze určit den a hodinu návštěvy. Pak zájemce vyplní své jméno, e-mail a případně i telefonní číslo a odešle objednávku. Na e-mail následně obdrží výzvu k potvrzení objednávky a také čtyřmístný kód. Ten se zadá do terminálu po příchodu na úřad. “Do kanceláře budou lidé vyzváni v objednanou hodinu, čas se však může mírně lišit, když je v kanceláři předešlý návštěvník, který si vyřizuje své požadavky,” doplnil vedoucí oddělení IT.

Na webových stránkách pod kolonkou Rezervační systém je také k dispozici on-line náhled Monitoring pobočky, kde lidé zjistí, kolik přepážek je v provozu a kolik lidí na ně čeká.

Na jednotlivých pobočkách nyní již funguje také vyvolávací systém. Návštěvník po příchodu na terminálu označí svou pobočku a vyjede mu lístek s pořadovým číslem. Na monitoru poté zjistí, kolik lidí je před ním a na jakou přepážku má jít. Všechny přepážky jsou označeny, že podléhají vyvolávacímu systému, s popisem fungování tohoto systému a v případě nejasností se lidé mohou zeptat ostrahy ve vstupní hale úřadu či přímo pracovnic na jednotlivých přepážkách.

Rezervační a vyvolávací systém byl spuštěn v rámci projektu Elektronické služby města Bíliny, který je financován z Integrovaného regionálního operačního programu. Služby v rámci projektu se budou i dále rozšiřovat, například elektronickým docházkovým systémem ve školských zařízeních. O těchto službách budeme dále informovat.

Rezervace termínů jsou k dispozici zde: https://webcall.kadlecelektro.cz/webcallv3/obj/index.php…

Vytvořeno 24.1.2019 12:10:13 | přečteno 343x | jandovadr
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load