ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Nová parkovací stání na sídlištích

parkování

Vedení města trápí stejně jako všechny obyvatele sídlišť – řidiče – nedostatek parkovacích míst na sídlištích. Při budování sídlišť se v minulosti nepočítalo s takovým nárůstem počtu automobilů. V předchozích letech byla budována nová parkoviště, případně se rozšiřovala stávající. Ovšem je nereálné, abychom zajistili dostatek parkovacích míst bez vybudování parkovacích domů v bezprostřední blízkosti sídlišť. Příprava a realizace takových staveb se však počítá na roky. Vedení města si je vědomo alarmující situace, a proto bychom vás rádi seznámili s vytipovanými lokalitami, kde by mohla vyrůst nová parkovací místa v relativně blízké době. Ovšem ani tento proces není úplně jednoduchý: na všechna vytipovaná místa se nejprve musí zpracovat studie, která prověří umístění dané parkovací plochy z hlediska platného územního plánu, existence sítí (ČEZ, SVS, CETIN, atd.), nebo napojení na silniční síť ve městě.  Pokud studie prokáže realizovatelnost daného investičního záměru, přichází na řadu zpracování projektové dokumentace včetně získání vyjádření všech relevantních institucí (správci sítí, Dopravní inspektorát Policie ČR, aj.), proces územního řízení a případně stavebního řízení a na konci tohoto procesu, který trvá v řádu měsíců je platné stavební povolení. Následuje zpracování zadávacího řízení na výběr zhotovitele (všechna zadávací řízení města nad 50.000 Kč naleznete veřejně dostupné v systému E-ZAK na webových stránkách města – zakazky.bilina.cz).

V tuto chvíli máme projekčně, pro zahájení zadávacího řízení, připravené následující akce – rozšíření parkoviště mezi blokem 3 a 4 v sídlišti Za Chlumem.

Další akce pak jsou v procesu přípravy studie (např. rozšíření parkovací plochy před blokem 6 v sídlišti Za Chlumem, rozšíření parkovacích ploch v ulici Čapkova a v ulici Jiráskova). Níže uvedené lokality byly nyní vytipovány pro zadání studie jako prvního nutného kroku.

Výčet lokalit v přiložené tabulce není konečný, budou prověřovány také další možnosti. Prioritou u každé akce je co největší počet nových parkovacích míst, co nejmenší zásah do stávající zeleně (i když se tomu nelze vždy vyhnout) a samozřejmě přiměřené náklady. V případě nutnosti přemisťovat inženýrské sítě s neadekvátními náklady bude vytipována a prověřena jiná lokalita (což byl problém například u rozšíření parkovacích ploch v sídlišti Za Chlumem za blokem 1 k ulici Litoměřická nebo před blokem 12, kde právě existence inženýrských sítí ukázala toto rozšíření jako nerealizovatelné).

Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, kde byste viděli prostor pro zvětšení stávajících parkovacích ploch, případně vybudování nových.

Své podněty nám můžete napsat do komentářů nebo zaslat na e-mail epodatelna@bilina.cz nebo využít možnost zasílat své podněty a připomínky pomocí aplikace Mobilní rozhlas či prostřednictvím Požadavků občanů na webu www.bilina.cz.Vytvořeno 28.2.2020 12:13:21 | přečteno 244x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load