ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Participativní rozpočet - veřejné projednání

Participativní rozpočet

Do konce ledna mohla široká veřejnost podávat své návrhy ke zlepšení veřejného prostranství a veřejného života v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Bílinu. Celkem bylo podáno 11 návrhů, které splňovaly požadavky programu a mohou být projednány na veřejném zasedání.

Prezentace přihlášených projektů se uskuteční 23. března 2020 od 16:00 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Bílině. Přijďte podpořit projekty, které se vám líbí nebo naopak. Pro své favority může každý občan hlasovat prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas a to nejpozději do konce dubna 2020. Hlasování bude spuštěno po veřejném projednání. 

Realizace vítězných návrhů by měla začít v květnu 2020 a měla by být skončena v listopadu 2020.

Návrhy, které budou projednány na veřejném zasedání:

1) Hry na chodník – oživení trasy okolo řeky Bíliny pomocí pohybových a tematických her umístěných na chodník jako jsou skákací panák, piškvorky, skok do dálky, mini dráha, twister atd.

2) Veřejné grilovací místo na Sídlišti Za Chlumem – pro obyvatele panelových domů vytvoření bezpečného místa ke grilování se zabudovaným grilem a posezením.

3) Cvičební prvky v parku u Domu dětí a mládeže – umístění 3 ks cvičebních prvků v parku u DDM.

4) Výsadba okrasných dřevin v Sídlišti Za Chlumem a SuNN – zvýšení biodiverzity, zlepšení estetického dojmu za pomoci těchto rostlin: třešeň sakura, jeřáb moravský, okrasná jabloň, šeřík obecný, liliovník tupánokvětý, ambroň západní, myrobalán, hloh, komule davidova.

5) Nové vánoční osvětlení na náměstí – doplnění vánoční výzdoby historického centra města, zvýšení estetické hodnoty a zlepšení atmosféry.

6) Discgolfové hřiště v Sídlišti Za Chlumem – rozšíření možnosti sportovního vyžití v přírodě za pomoci vybudování hřiště na discgolf.

7) Dětské kryté pískoviště jako součást terapeutických a klimatických opatření – v areálu Hornické nemocnice s poliklinikou vybudování zastřešeného pískoviště, ochlazování prostoru pomocí systému zachytávaní dešťové vody.

8) Informativní tabule k využití venkovních aktivit v areálu Hornické nemocnice s poliklinikou – instalace informačních tabulí k dotvoření uceleného prvku v rámci venkovních aktivit – animoterapie.

9) Petangueové hřiště – vybudování hřiště na petangue v areálu Hornické nemocnice s poliklinikou.

10)  Instalace laviček v parčíku u Lidlu – instalace 3 ks laviček k posezení a odpočinku.

11)  Veřejné psí hřiště – v areálu bývalého termálního koupaliště vybudování veřejně přístupného hřiště s překážkami pro psy a jejich majitele.


Vytvořeno 17.2.2020 17:47:53 | přečteno 253x | jandovadr
 

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load