ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Počty kontrol problémových lokalit jdou do desítek, město s nimi neustává

STR 04 místní šetření 3

Dvacet kontrolních místních šetření provedlo město od začátku letošního roku v problémových lokalitách a na problémových adresách. První místostarostka Vendula Vodičková, pod kterou tato problematika spadá, společně se zástupci sociálního odboru, městské policie a v některých případech i zástupců úřadu práce se zaměřili na problémové osoby a na zkušenosti slušných obyvatel s jevy, které problémoví lidé způsobují. Některých místních šetření se zúčastnila i druhá místostarostka pro věci investiční Zuzana Bařtipánová. “Cílem těchto šetření je především zjistit, jaké problémy danou lokalitu sužují. Dále také informovat obyvatele o jejich povinnostech a nárocích. V této osvětě a pomoci máme prioritní zájem pokračovat. Pomoc opravdu potřebným by se neměla týkat pouze dávek, ale veškeré pomoci v běžném životě, neboť hodně našich slušných obyvatel a seniorů nemá o svých nárocích žádné povědomí,” uvedla první místostarostka Vendula Vodičková.

Šetření za účasti zástupců úřadu práce znamenají vyšší dopad kontroly. “Pravomoci úřadu práce jsou větší než zástupců města. Jako poskytovatel doplatku na bydlení může příjemce kontaktovat a kontrolovat přímo. Takovému místnímu šetření pak už nemůže zabránit ani majitel nemovitosti,” doplnila místostarostka. Zástupci úřadu práce byli přítomni při letošním šetření v ulici Seifertova, Za Chlumem, Důlní a v SUNNu.

Nejčastěji, celkem sedmkrát, se místní šetření uskutečnilo ve Švabinského ulici, pětkrát v ulici Za Chlumem, třikrát v SUNNu, dále dvakrát v Seifertově a Důlní ulici a jednou v ulici Antonína Sovy. „Všichni, kteří se kontrol účastní, dávají svým běžným pracovním povinnostem něco navíc a za to jim děkuji,“ uvedla první místostarostka Vendula Vodičková.

Pavlína Nevrlá 


Vytvořeno 27.3.2018 15:04:08 | přečteno 217x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load