ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Revolution train ukázal žákům, jak probíhá a končí život s drogami

IMG 20190604 093346

Příběh mladé studentky Petry a jejích přátel zavedl návštěvníky Protidrogového vlaku do života se závislostí. Zajímavou interaktivní formou lidé, především žáci druhého stupně, poznali, jak začíná závislost nejprve na státem povolených látkách - na alkoholu a cigaretách, a později se může lehce přehoupnout do zakázaných návykových látek, kterými jsou drogy. Z programu bylo zcela zřejmé, jak se postupně mění život dítěte i jeho blízkých a jaké má jeho chování důsledky.

Vše začíná na střední škole. Parta mladých lidí nemá moc co na práci a ve svém volném čase často sahají po cigaretách, příležitostně i po alkoholu a časem i po drogách. Jedna jízda v autě s řidičem pod vlivem alkoholu a drog skončí nehodou, při které zemře motorkář a jedna ze studentek je vážně zraněná. I tuto nehodu uviděly děti na vlastní oči, do vlaku se totiž vešlo i nabourané auto s motorkou. Návštěvníci se tedy dále dostali i k soudnímu jednání, při kterém je mladý řidič odsouzen. Dále se životy studentů rozdělí, část se poučí a s drogami či alkoholem skončí, druhá část do závislostí spadne ještě více. Následuje prožití detoxu v léčebně, jeden člen party však svou závislost nezvládne a zemře.

S programem Protidrogového vlaku se seznámili i zástupci města Bílina, ředitelé a učitelé škol či odboru sociálních věcí a zdravotnictví. “Není to příjemné setkání s realitou, ale preventivní program vlaku je velmi působivý a potřebný. Právě na prevenci klademe důraz i my, proto jsme rádi, že vlak zastavil i v naší stanici. Vítáme, že prevence nekončí návštěvou vlaku, ale nabízí i další návazné programy,” uvedla místostarostka města Marcela Dvořáková.

Protidrogový vlak je preventivní projekt neziskové organizace Nové Česko. “Nenutíme žákům žádné názory nebo vzory chování, naopak, ukážeme jim možné důsledky užívání drog a pak je ujistíme, že po opuštění vlaku je jen na nich, jakou životní cestou se vydají,” řekl Pavel Tůma, autor projektu.Vytvořeno 4.6.2019 13:45:58 | přečteno 225x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load