ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Starostka dnes jednala s premiérem

Úřad

Koncem měsíce března byl předsedovi vlády, Andreji Babišovi, zaslán dopis s informací o připojení města Bíliny k výzvě starostů měst Kadaně, Klášterce nad Ohří, Chomutova a Jirkova, týkající se možného legislativního řešení vyplácení sociálních dávek – příspěvku na bydlení v částkách, které odpovídají nákladům na bydlení. Zároveň tímto dopisem starostka města Bíliny, Zuzana Schwarz Bařtipánová, apelovala na legislativní ukotvení regulace počtu osob v bytě na m2. Český premiér upřednostnil osobní setkání se starostkou, které se uskutečnilo dnes v Úřadu vlády v Praze. Mimo výše uvedené body projednávala starostka s panem premiérem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou i další témata, a to případné poskytnutí dotace na odkup volných bytů v sociálně vyloučených lokalitách, možnost přípravy cenové mapy nájmů ze strany města pro potřeby vyplácení příspěvku na bydlení úřadem práce či využití volné budovy bývalého finančního úřadu na Žižkově náměstí pro potřeby úřadu práce. Dále starostka zažádala o nesloučení doplatku a příspěvku na bydlení, neboť by tak města přišla o možnost vydávání opatření obecné povahy, tedy jediný nástroj, jak obchod s chudobou alespoň částečně regulovat. Projednán byl i návrh na vydání zákonného opatření, na základě kterého by se v případě vlastnictví a pronajímání více jak 3 bytů jednalo o živnost. Velká diskuze proběhla rovněž na téma obchvat Bíliny a jeho dlouhodobá nerealizace, která velmi zatěžuje dopravu ve městě a život jeho občanů. Pan premiér oba problémy spadající pod paní ministryni financí Alenu Schillerovou (využití budovy finančního úřadu) i pana ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (obchvat Bíliny) řešil okamžitě a telefonicky si již během schůzky vyžádal zpracování podkladů k oběma problémům, aby se s nimi mohl blíže seznámit a pomoci tak městu co nejdříve tyto problémy účelně řešit.

Předseda vlády na závěr přislíbil návštěvu Bíliny za účelem prohlídky budovy bývalého finančního úřadu a jeho možného využití pro potřeby státu, sociálně vyloučených lokalit, ale i neutěšené situace na silnici I/13.
V rámci návštěvy Poslanecké sněmovny se následně starostce města podařilo pohovořit o vybudování obchvatu města nebo průtahu pod městem i přímo s ministrem dopravy, Vladimírem Kremlíkem, a o možné rekonstrukci stanice pro Hasičský záchranný sbor a pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů s poslancem parlamentu, Pavlem Růžičkou, předsedou podvýboru pro Hasičský záchranný sbor ČR.Vytvořeno 10.5.2019 18:23:55 | přečteno 546x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load