ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Strážníci v období Dušiček ohlídají hřbitov

Hřbitov

Strážníci Městské policie Bílina zvýší v období Dušiček dohled na hřbitově i v jeho bezprostředním okolí. Důvodem je zajištění bezpečnosti návštěvníků hřbitova, jejichž počet v období Dušiček velmi narůstá, a také předcházení různým vandalským činům nebo krádežím. „Do prostoru horní brány jsme umístili mobilní kameru, díky které bude mít operátor dohled na horní vstup, parkoviště a přilehlou komunikaci. Dohled nad spodní částí u hřbitova zajistí kamera, která je trvale umístěná u křižovatky v ulici Mostecká a Boženy Němcové,“ uvedl ředitel Městské policie Bílina Radim Bartoš.

Hlídky strážníků budou hřbitov i okolí navštěvovat často a namátkově. „Rovněž využijeme naše asistenty prevence kriminality, kteří budou také vykonávat pěší pochůzkovou činnost v uvedených místech a v nutných případech přivolají hlídku městské policie,“ doplnil ředitel.

Městská policie doporučuje návštěvníkům hřbitova, aby si na své věci dávali pozor a nenechávali je bez dohledu. Také je důležité, aby své cennosti nenechávali v zaparkovaných autech. Tam by neměl být viditelně umístěn ani nákup nebo jiné předměty v taškách. Strážníci uvítají, když si lidé budou všímat i jiných návštěvníků a v případě, že uvidí podezřelou osobu, přivolají hlídku.

Návštěvníci, kteří ke hřbitovu přijedou autem, musejí myslet na správné parkování. „Rozhodně by neměli parkovat v křižovatce v dolním prostoru hřbitova, nebránit výjezdu jiných vozů, netvořit překážku v silničním provozu. Měli by se chovat ohleduplně k ostatním řidičům i k chodcům. Neradi bychom řešili mnohdy zbytečné přestupky v dopravě, a tím rušili pietu tohoto období, “ upozornil Radim Bartoš.

Městský hřbitov bude od 31. října do 3. listopadu otevřený denně od 8 do 19 hodin.Vytvořeno 23.10.2019 13:49:54 | přečteno 275x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load