ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Tisková zpráva - Bílina poslala otevřený dopis Vládě České republiky a zákonodárcům

Bílina

Bílina, 14. února 2022 – Situace v Bílině se v některých lokalitách dostává na hranici snesitelnosti a možnosti spokojeného a bezpečného života. Důvodem je dlouholeté a postupné sestěhovávání tzv. nepřizpůsobivých obyvatel z jiných míst v České republice. Ti svým způsobem života, nerespektováním pravidel slušného občanského soužití, chování a nerespektováním zákonů, více a více ztěžují život ostatním obyvatelům města Bíliny. Starostka města proto vyzývá vládu a zákonodárce k řešení situace, na které obec nemá dostatek pravomocí.  

“Situace v sociálně vyloučených lokalitách v našem městě, kterých pomalu přibývá, je dlouhodobě neutěšená. Proto vyzýváme vládu a zákonodárce, aby tuto situaci začali co nejrychleji koncepčně řešit,“ říká starostka města Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová. 

V Bílině se již od loňského léta, kvůli špatné situaci ve vyloučených lokalitách, podepisovala ikona souborupetice za odvolání vedení města kvůli nečinnosti při řešení problémů s nepřizpůsobivými občany. Petici podepsalo na 600 občanů. “My jako vedení města odmítáme nést výhradní odpovědnost za něco, co zákonnými nástroji nemůžeme ovlivnit. Naše možnosti jsou velmi omezené a velmi těžce vymahatelné, a je velmi obtížné lidem vysvětlit, že pro řešení takto složitých situací nemají obce v rukou téměř žádné kompetence,” doplňuje starostka Bíliny. 

Město samotné podle starostky nemá k řešení situace mnoho zákonných prostředků. Pravomoci k adekvátním zásahům a obraně obyvatel Bíliny nemá ani policie či městská policie. Vedení města se tedy rozhodlo oslovit zákonodárce jak ikona souboruotevřeným dopisem, vykreslujícím situaci v Bílině, tak přeposláním petice samotné. “Jsme přesvědčeni, že odpovědnost za situaci nesou hlavně ti, kteří vytvářejí pravidla pro sociální dávky a také legislativní prostor pro takzvaný obchod s chudobou. Oni jsou také těmi, kteří špatně nastavená pravidla mohou ovlivnit a změnit,” dodala Zuzana Schwarz Bařtipánová


Kontakt pro média:

Starostka města: Zuzana Schwarz Bařtipánová

e-mail: bartipanova@bilina.cz

tel: 739 046 457Vytvořeno 9.2.2022 10:15:07 | přečteno 474x | zofkova
 

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load