ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Základní školu Za Chlumem navštívil premiér s ministrem školství

20200227 074019

Premiér Andrej Babiš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, a jeho náměstkyně Pavla Kratzová, dnes navštívili s vedením města Bíliny Základní školu Za Chlumem. Návštěva se uskutečnila v rámci reakce na otevřený dopis, který starostka Bíliny na konci ledna zaslala premiérovi, ministrovi školství, ministryni práce a sociálních věcí a všem poslancům. V něm upozornila na problémy s nepřizpůsobivými rodinami a žáky, se kterými se základní škola potýká, a na omezené prostředky, které má škola i město při řešení situace.

Vedení města Bíliny, společně se školou, připravilo konkrétní návrhy opatření, které by po zahrnutí do zákonů pomohly řešit záškoláctví, odpovědnost rodičů, výtržnictví žáků ve škole i další potíže. “Například jsme navrhovali krácení některých dávek rodičům, kteří se řádně nestarají o své děti, dále prodloužení povinné školní docházky o dva roky speciálního nástavbového studia, při kterém by žáci vycházející ze sedmé třídy získali znalosti a dovednosti potřebné k získání zaměstnání, a dalších dvanáct opatření na zlepšení situace ve škole i ve městě,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.
Premiér s ministrem školství se o tyto návrhy podrobně zajímali a slíbili, že se jimi budou zabývat v rámci koaličního jednání. “Zabývali jsme se i problematikou inkluze, zvýšením odpovědnosti rodičů za svého potomka i snížením hranice trestní odpovědnosti na dvanáct až třináct let. Doufáme, že toto jednání přímo na půdě základní školy přinese tolik potřebné změny,” doplnila místostarostka Marcela Dvořáková.Vytvořeno 27.2.2020 12:31:16 | přečteno 459x | zofkova
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load