Pro občany
Informace které
Víte
Strážníci se při svojí činnosti setkávají s nejrůznějšími požadavky, oznámeními či upozorněními občanů.
Obdobně tomu bylo v případě, kdy byla MP upozorněna na řidiče, který se v jedné z bílinských restaurací posilnil alkoholem a následně usedl za volant vozidla.
Pro strážníky poté nebyl problém vozidlo zastavit a řidiče podrobit dechové zkoušce, která dopadla dle očekávání pozitivně. Řidičův přestupek projedná příslušný správní orgán. Řidiči hrozí pokuta až 20.000 Kč, zákaz řízení až na jeden rok a sedm trestných bodů.
Zarážející na celém případu je, že spolucestující osoba věděla, že řidič před jízdou pil alkohol, přesto do vozidla nasedla, čímž se dobrovolně vystavila veškerým rizikům, spojeným s jízdou pod vlivem alkoholu.
Ilustrační foto, zdroj: Pixabay
+420 417 810 811
č.ú. 19-1060440379/0800
IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230
ID Datové schránky: qdtb7vx