ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Na hřbitov choďte za světla a s doprovodem, doporučují strážníci

V podzimním čase lidé navštěvují hřbitovy daleko častěji než v jiných obdobích, a to nejen ve dnech dušiček. Bílinští strážníci apelují na návštěvníky hřbitovů, aby se chovali obezřetně. “Hřbitovy nejčastěji navštěvují senioři. Na podzim se brzy stmívá, a to nahrává kdejakým lapkům nebo lupičům. Prevencí může být docházení na hřbitov v doprovodu a za dostatečného světla,” doporučil ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár s tím, aby si lidé na hřbitov nebrali na sebe šperky nebo nenosili vyšší obnos peněz.

Cílem zlodějů však nemusí být přímo osoba, ale třeba její vozidlo. “Nešvarem je ponechání věcí viditelně v autě. Lidé například vyjedou na nákup a cestou zpět se zastaví na hřbitově. Tašky v autě lákají zloděje, který je nejčastěji odcizí rozbitím bočního okénka. Způsobená škoda je pak v některých případech vyšší než hodnota odcizené věci,” vysvětlil ředitel.

Zabránit přepadení nebo zcizení věcí mohou návštěvníci hřbitova svou všímavostí. “Jakmile uvidí podezřelé osoby, ať ihned volají strážníky. Hlídka na místě vše prověří a může zabránit nepříjemnostem. Strážníci samozřejmě na hřbitově budou hlídkovat i namátkově,” upozornil Petr Kollár.

V případě napadení strážníci nedoporučují, aby se senior snažil ubránit, útočník ho pak může ještě více zranit. Dobrým pomocníkem může být takzvaný osobní alarm, tedy přívěsek na klíče, který po stisknutí tlačítka začne hlasitě houkat. Tím na sebe přepadená osoba upozorní.


Vytvořeno 9.10.2017 10:03:43 | přečteno 448x | petr.kollar
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load