ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Reflexní prvky mohou zachránit životy

reflexní materiály

Za tmy a šera by lidé měli v ulicích města používat reflexní prvky. Deštivé počasí a brzký soumrak těchto dnů zhoršuje viditelnost pro řidiče a neoznačeného chodce mohou snadno přehlédnout. “Užívání reflexních prvků mimo obec stanovuje zákon, my však lidem doporučujeme, aby je měli na správných místech připnuté vždy, když jdou ven za špatné viditelnosti. Řidič je tak lépe uvidí třeba na přechodu nebo například při pohybu na parkovišti,” vysvětlil ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Reflexními prvky bývají vybavené některé batohy, aktovky nebo kabelky. Někdy je mívá všité i samo vrchní oblečení. Pokud tomu tak není, mohou si lidé pořídit reflexní přívěsek, který jde zavěsit na zip tašky nebo bundy, či reflexní pásek, který je ze všech prvků nejvýraznější a dá se upnout na ruku, nohu nebo třeba kočárek. “Takto označení chodci či cyklisté jsou vidět už na dálku a řidič s jejich přítomností počítá, má čas na brzdění nebo úhybný manévr. Je to maličkost, která může zachránit život,” doplnil ředitel.

Hlavně v ranních hodinách by se zvýšeným pohybem chodců ve městě měli počítat řidiči vozidel. “Dospělí chodí do práce, děti do školy. U většiny přechodů ve městě po ránu dohlížejí strážníci nebo asistenti prevence kriminality, kteří vůz na chodce upozorní a zastaví ho. Tam, kde hlídky nejsou, doporučujeme přecházet s velkou opatrností a řidiče žádáme, aby ve městě jezdili pomalu a opatrně,” vyzval Petr Kollár.


Vytvořeno 9.10.2017 10:06:57 | přečteno 232x | petr.kollar
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load