Akce BROUK v MŠ Maxe Švabinského

MŠ Maxe Švabinského ve spolupráci s městem Bílina realizovala projekt s názvem „BROUK (Barevné Rozmanitější Oživenější Účelné a Kreativní zahrady)“. Jak už název napovídá, cílem bylo zahradu oživit, barevně a tvarově zpestřit, aby v dětech vyvolala větší zájem o přírodu, aby je bavila, rozvíjela a sloužila k environmentální výuce, výchově a osvětě.

Díky projektu, který byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí a městem Bílina, byly vysázeny nové keře, stromy a trvalky, zároveň byl pořízen kompostér pro recyklování biologického odpadu. Součástí projektu bylo i vytvoření hmatového chodníčku, který lze využít při chůzi na boso, nebo při vnímání rukama. Pro pozorování živočišné říše bylo vytvořeno broukoviště a šikovný sochař z pařezů pokácených stromů vyřezal originální krmítka s pítkem.

Realizací projektu byl vytvořen prostor, kde se děti mohou vzdělávat prostřednictvím zážitků, zkušeností a experimentů. Mohou tak rozvíjet svou fantazii, kreativitu, zvídavost, pozornost a to vše v pohybu a na čerstvém vzduchu.

www.mzp.cz

MŽPSFŽP