Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Projekty realizované z Programu prevence kriminality 2022 Ministerstva vnitra ČR

Městu Bílina se podařilo i pro tento rok získat dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR. Předloženy byly tři projekty – víkendové pobyty pro děti v evidenci orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), asistenti prevence kriminality (APK) a rozšíření městského kamerového dohlížecího systému (MKDS).

Celkem dva víkendové pobyty pořádal tento rok orgán sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Bílina za účasti strážníka Městské policie Bílina a pracovnice Probační a mediační služby Teplice. Děti tak měly možnost si nejen užít krásnou přírodu, zasoutěžit si, zvládnout stezku odvahy, najít poklad, ale také se dozvědět nové informace z přednášek pracovníků zúčastněných institucí.

Účelem druhého projektu bylo posílení pravidelného dohledu v ulicích města od července 2022 do prosince 2022. Stejně jako v předchozích letech, pomáhali asistenti při ranním dohledu na přechodech pro chodce, vykonávali dohled u základních škol, podíleli se na dohledu nad veřejným pořádkem atd. V průběhu své práce se zaměřovali zejména na nevhodné chování dětí a mládeže. Při své činnosti úzce spolupracovali přímo v terénu nejen s hlídkami městské policie, ale i s Policií ČR a pracovníky OSPOD.

Asistenti po dobu svého působení absolvovali řadu odborných školení a aktivit, které jim pomáhali nejen při zvládání pracovních povinností, ale mohou jim významně pomoci při hledání nových pracovních pozic po skončení projektu.

Cílem třetího projektu je rozšíření MKDS o pět nových kamerových bodů, které byly umístěny na strategicky výhodných místech. Rozšíření MKDS vede ke snížení majetkové a pouliční kriminality, vandalismu, výtržnictví, agresivních projevů a obav občanů o svou bezpečnost. Dále očekáváme lepší identifikaci pachatelů trestních činů a přestupků, jejich konkrétního jednání, ověření vzniku protiprávního jednání či zaznamenání příchodové a odchodové trasy podezřelé/ých osob/y.

Všechny tři zmíněné projekty jsou podpořeny Ministerstvem vnitra ČR z Programu prevence kriminality pro rok 2022 a z rozpočtu města Bílina.

Vytvořeno 19.12.2022 8:58:04 | přečteno 105x | hosnedlova