Úprava atria ZŠ Za Chlumem

ZŠ Za Chlumem ve spolupráci s městem Bílina realizovala projekt na úpravu školního atria. Cílem byla revitalizace atria, ve kterém probíhají pěstitelské práce žáků školy.  Záměrem bylo rozdělit prostor v pravidelném rastru na pobytovou, užitkovou a okrasnou část.

Díky projektu, který byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí a městem Bílina, došlo k úpravě pěšin, vybudování záhonů s osazením rostlinami, ovocnými keři a stromem. Zároveň byly pořízeny dva skleníky a kompostéry pro recyklování biologického odpadu. Velmi důležitou součástí projektu bylo i zkvalitnění půdy.

Práce na nově upraveném pozemku povedou k rozvoji všech klíčových kompetencí žáků, umožní jim využívat získané vědomosti a dovednosti v praxi, povedou je ke spolupráci, vzájemné pomoci a zodpovědnosti za vykonanou práci.

www.mzp.cz

MŽPSFŽP