Rekonstrukce odborných učeben a modernizace datových sítí na školách Lidická a Za Chlumem

IROP a MMR

V prvním březnovém týdnu začala na školách Lidická a Za Chlumem rekonstrukce odborných učeben a práce vedoucí k odstranění bariér v obou objektech. Děti měly jarní prázdniny a stavební firmy tak měly volný prostor k bouracím pracím.

Na rekonstrukce škol čerpá město Bílina dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 3,8 mil Kč na každou školu.

V rámci projektu s názvem „ZŠ Lidická, odborné učebny a bezbariérové řešení školy“ vedeného pod registračním číslem CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008935, budou rekonstruovány dvě odborné učebny ve 3. patře, a to učebna fyziky a učebna environmentální. Dále bude v rámci projektu upravena toaleta na bezbariérovou, upraven vstup do školy a ve vstupních prostorách bude instalována šikmá schodišťová plošina. Pro pohyb osob s omezenou schopností pohybu v ostatních prostorách bude pořízen schodolez. Další aktivitou projektu je modernizace datové sítě školy dle Standardu konektivity základních škol. Jako doplňková aktivita bude zveleben venkovní prostor v zadním traktu školy, kde zhotovitel osází keři prostor před nevzhledným plotem a zhotoví nové vyvýšené záhony.

V rámci projektu s názvem „ZŠ Za Chlumem, odborná učebna a bezbariérové řešení školy“ vedeného pod registračním číslem CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008936, dojde k rekonstrukcí odborné přírodopisné učebny, toalet v prvním patře a zabudování svislé schodišťové plošiny, která usnadní osobám s hendikepem pohyb po škole. Stejně jako na škole Lidická proběhne také modernizace datové sítě školy dle Standardu konektivity základních škol. Realizují se i venkovní práce, a to zejména bezbariérová úprava zadního vstupu na školní hřiště a výsadba zeleně v okolí hřiště.

Do obou škol bude v rámci projektů pořízeno nové vybavení odborných učeben, jako je nábytek, AV technika a pomůcky.

Vytvořeno 7.4.2020 13:48:22 | přečteno 0x | hosnedlova