ENDE

Město Bílina

Město Bílina
Mírové náměstí

Mírové náměstí

Pohled na náměstí po revitalizaci

Víte Kde najít?

Kde najít?

Víte

Vyhledávání

Aktuality

Oprava zábradlí historického mostku v areálu Kyselka

IMG 20171121 WA0001

Vlivem extrémních povětrnostních podmínek před několika týdny bylo poškozeno zábradlí historického mostku v areálu Kyselka (polom lesních vzrostlých dřevin). V dnešní době je mostek zajištěn proti vstupu bezpečnostní zákazovou páskou, která je pouze krátkodobým opatřením. V roce 2018 bude realizována celková rekonstrukce mostku, ale do té doby není možné zajistit bezpečnost mostku pouze provizorně. Na základě těchto skutečností je nutné zajistit opravou zábradlí bezpečnost užívání mostku do doby, kdy bude realizována generální oprava v roce 2018. V této době již probíhají přípravné práce k opravě mostku. Oprava bude dokončena s předpokladem do poloviny měsíce prosince letošního roku.

21.11.2017 13:30:02 | přečteno 179x | zofkova | Celý článek
 

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost řidičského průkazu

registr ridicu zadost

Během roku 2017 by měla postupně vypršet platnost více než 800 tisíc řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 (s dobou platnosti na 10 let). V tomto roce bylo vydáno nejvíce řidičských průkazů v historii. Platnost největšímu počtu řidičských průkazů vyprší během měsíce listopadu 2017. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu pohlídat a včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám na úřadech. Výměnu lze provést již 3 měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu a je zcela bezplatná. Lhůta pro vydání nového řidičáku činí 20 dní. Za poplatek ve výši 500 Kč lze však požádat o expresní vydání, lhůta pro vydání tohoto řidičáku je zkrácena na 5 pracovních dní. K vydání nového řidičského průkazu stačí přijít s platným průkazem totožnosti na příslušný úřad obce s rozšířenou působností (podle místa trvalého bydliště řidiče) a donést jednu průkazovou fotografii, doklad totožnosti a současný řidičský průkaz. (zdroj: www.mdcr.cz)

20.11.2017 8:37:12 | přečteno 257x | zofkova | Celý článek
 

Informace z městských stránek můžete dostávat zdarma e-mailem

Aktuality

Ve své e-mailové schránce můžete mít aktuální informace o dění ve městě. Stačí se zaregistrovat na internetových stránkách města.  “Uživatelé tak nemusí preventivně kontrolovat webové stránky, vyhledávat aktuality a informace, neboť každá nová zpráva se k registrovaným zájemcům dostane ihned, jakmile je na stránkách zveřejněna. Služba je navíc zcela bezplatná,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová.

Registrace je velmi jednoduchá, stačí najet na internetovou adresu www.bilina.cz a na hlavní straně zvolit možnost Aktuality e-mailem, kterou najdete uprostřed webové stránky v modré liště. Po rozkliknutí jen vyplníte váš e-mail, na který vám budou aktuality zasílány. Filtr nabízí možnost zasílat veškeré zprávy nebo jen vybrané z daných oblastí.

Po vyplnění registrace stačí informace uložit. Kdo si již nebude přát tyto zprávy nadále dostávat, může registraci zrušit podle jednoduchých pokynů uvedených v každém zaslaném e-mailu.
13.11.2017 17:38:49 | přečteno 292x | zofkova | Celý článek
 

Střední školy se představují

pozvánka SŠ se představují

Ve čtvrtek 30.11.2017 můžete v ZŠ Aléská získat kompletní informace o průběhu přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2018/2019.

13.11.2017 9:53:08 | přečteno 224x | zofkova | Celý článek
 

Revitalizované náměstí nabídne upravený prostor i místo k odpočinku

vizualizace 1

Revitalizace Mírového náměstí už má svou reálnou podobu. Město Bílina má vypracovanou vizualizaci rekonstrukce, která znázorňuje náměstí hlavně jako plochu pro odpočinek či konání kulturních akcí. “V příštím roce začnou práce na revitalizaci Mírového náměstí. Veřejnost dlouhou dobu volala po tom, aby náměstí nebylo pouze parkovištěm, ale reprezentativním místem, kde se jak obyvatelé města, tak jeho návštěvníci mohou posadit, odpočinout si a kochat se pohledem na rekonstruované budovy či zámek,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová.

V současné době se připravuje zadávací řízení na realizaci akce. “Vítěz by měl být znám do konce roku 2017 nebo začátkem roku následujícího. Vlastní práce by měly začít v únoru a skončit nejpozději počátkem září příštího roku,” popsal vedoucí odboru nemovitostí a investic Jaroslav Bureš.

Vnitřní část náměstí bude podle plánu plnit funkci odpočinkové zóny. Kašna i morový sloup zůstanou na svém místě a stanou se z nich dobře viditelné dominanty náměstí. Tuto zónu budou lemovat lavičky a stromy ve velkých květináčích, lavičky budou i kolem kašny. Povrch vnitřku náměstí zůstane z čedičových valounů, bude však srovnán a podle potřeby upraven. “Jak ponechání čedičových valounů, tak i umístění zeleně a stromků do květináčů byl požadavek orgánů památkové péče,” doplnil vedoucí. Zůstane také motiv světlých šikmých překřížených čar, které budou rovněž srovnány.

Parkovací místa pro osobní automobily s vyčleněním míst pro vozidla ZTP budou nově po obvodu náměstí. Parkovací plochy i komunikace budou ze žulových kostek. Celkem po obvodu vznikne na všech čtyřech stranách 57 parkovacích míst, z nichž čtyři budou určená pro handicapované.

V současné době se upřesňuje výběr mobiliáře, jako jsou lavičky, odpadkové koše, květináče či veřejné osvětlení. S tímto výběrem městu pomáhá i bílinský architekt Ing. arch Volman a veškeré návrhy jsou průběžně konzultovány s památkáři.

Náklady na revitalizaci Mírového náměstí jsou podle zpracované projektové dokumentace Ing. Pavla Adamce odhadované na 17 milionů korun včetně daně s tím, že město věří, že z výběrového řízení vzejde cena nižší. Vše bude hrazeno z rozpočtu města, neboť v současné době žádný dotační program projekty tohoto typu nepodporuje.

10.11.2017 13:10:51 | přečteno 251x | zofkova | Celý článek
 

PRŮCHOD FAROU BYL OPĚT OTEVŘEN

IMG 1198

Dovolujeme si Vás informovat, že dnešním dnem byly ukončeny práce na zabezpečení průchodu farní zahradou a průchod bude opětovně otevřen denně od cca 5:50 hodin do cca 22:15 hodin.

10.11.2017 13:09:13 | přečteno 131x | zofkova | Celý článek
 

Strážníci zajistili bezpečí pro návštěvníky hřbitova

20171031 074835

Časté kontroly hlídek bílinských strážníků i dohled mobilní kamery zajistily bezpečí pro návštěvníky městského hřbitova o letošních dušičkách. Strážníci nemuseli v týdnu na přelomu října a listopadu řešit ani jeden problém. “Lidé, kteří chodí na hřbitov uctívat památku zesnulých, rozhodně nechtějí řešit trable s vykradeným autem ani tam nechtějí chodit ve strachu. To si moc dobře uvědomujeme a naší snahou tedy bylo mít hřbitov co nejvíce pod dohledem. Kontroly hlídek byly časté, ale namátkové, kamera prostor snímala nepřetržitě. Prevence se tedy ukázala velmi účinnou ochranou,” potvrdil ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Mobilní kamera pořízená díky dotaci z Programu prevence kriminality 2017 Ministerstva vnitra ČR a z rozpočtu města ze hřbitova jen tak nezmizí. “Naše kontroly samozřejmě nekončí ani po dušičkách. Hlídky budou stále namátkově hřbitov navštěvovat a kameru na místě také ponecháme,” dodal ředitel s tím, že nyní se budou zaměřovat nejen na bezpečí obyvatel a jejich majetku, ale také na zloděje, kteří by chtěli krást nebo poškozovat květiny, svíce či věnce z hrobů.

Výhodou nové kamery je právě její mobilita. Flexibilně se může umístit na místa, kde je to zrovna zapotřebí a není tam umístěná statická kamera, například tedy zmiňovaný hřbitov nebo v létě koupaliště.


8.11.2017 14:08:38 | přečteno 129x | zofkova | Celý článek
 

Vánoce v Bílině

rozsvícení stromu

Již tradičně se před adventem v Bílině na Mírovém náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom. Letos tato akce připadne na sobotu 25. listopadu 2017, kdy svůj svátek slaví Kateřiny. Kateřina je patronkou panen, učenců, studentů, žáků a učitelů, kolářů a několika dalších řemeslných profesí, námořníků a tiskařů, dále ochraňuje úrodu, pomáhá při migréně a nemocech jazyka a také při hledání utonulých. A také učenci, studenti a žáci pod vedením svých učitelů budou hlavní součástí programu. Od 15 do 16.30 hodin se na pódiu vystřídají děti z bílinských mateřských a základních škol a základní umělecké školy s divadlem Uličník, které si připravilo s kouzelníkem Pavlem Dolejškem dva vstupy o Betlému dříve a nyní.

6.11.2017 12:49:40 | přečteno 706x | zofkova | Celý článek
 

Začaly práce na zpevnění svahu

STR 03 stráň

Dne 1. listopadu 2017 začaly práce na sanaci sesuvu v ulici Pražská. Během stavby dojde k dočasnému omezení chodců a parkování v místě stavby. Chodci budou využívat protější chodník, řidiči nebudou moci parkovat na jedenácti parkovacích místech v blízkosti stavebních prací. Doba stavby při standardních klimatických podmínkách je plánována na tři měsíce.

Svah u budovy českobratrské církve se sesul před více než deseti lety. Tehdy byly strženy dva domy, které stály od strání a zřejmě svah svým způsobem podpíraly. Krátce po jejich stržení svah ujel.

2.11.2017 14:39:49 | přečteno 162x | zofkova | Celý článek
 

Opravy střechy radnice

Radnice

Vážení občané, dovolujeme si Vás informovat, že v sobotu 4. listopadu 2017 budou od 8:00 do cca 18:00 hodin probíhat opravy na střeše radnice. Vzhledem k tomu, že je nutné zajistit opravu z plošiny, bude ještě v tento den uzavřena část ulice Břežánská. V průběhu dne budou následovat opravy z ulice Želivského. Po skončení oprav již budou obě ulice opět neomezeně průjezdné. Prosíme Vás proto o trpělivost a shovívavost. Děkujeme za pochopení 

2.11.2017 12:12:28 | přečteno 150x | zofkova | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 20 [...] 40 [...] 57 [...] 59 další >
 

Sloupec 01

Sloupec 02

Břežánská 50/4, 41831 Bílina
ePodatelna@bilina.cz

+420 417 810 811

č.ú. 19-1060440379/0800

IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230

ID Datové schránky: qdtb7vx

Sloupec 04

Partnerská města
Stropkov, obrázek se otevře v novém okně
Dippoldiswalde, obrázek se otevře v novém okně
Jaraczewo, obrázek se otevře v novém okně
 Bilgoraj, obrázek se otevře v novém okně
Novovolynsk, obrázek se otevře v novém okně
kobyli logo 01, obrázek se otevře v novém okně

 
load