Pro občany
Informace které
Víte
Anonym telefonicky oznámil, že na schodech u Černé haly leží tři opilé dívky. Na místo vyslána motohlídka. Po příjezdu na místo byly hlídkou zjištěny dvě mladistvé a jedna nezletilá dívka pod vlivem alkoholu. Strážníci opilé dívky ztotožnili i přes potíže s komunikací opilých dívek. Všechna děvčata se podrobila orientační dechové zkoušce s výsledky: 1.82 promile, 2.03 promile a 1.14 promile. Strážníci o situaci vyrozuměli OSPOD, dvě dívky byly předány rodičům a pro jednu dívku byla přivolána RZS, vzhledem k věku nezletilé a stavu intoxikace alkoholem.
Na služebnu městské policie přišel oznámit zaměstnanec bezpečnostní agentury, že při pracovní činnosti na poště mu kdosi odcizil ze zaparkovaného vozidla mobilní telefon. Prý mají na vozidle poškozené dálkové ovládání a občas se vozidlo samo odemkne. Zjištěno z kamerového záznamu, že do vozidla vnikl muž - světlemodré rifl. kraťasy, oranžové triko s černými rukávy, kšiltovka s brýlemi. Popis byl následně předán hlídce MP a celá událost oznámena na OO PČR. O několik desítek minut byl muž odpovídající popisu spatřen obsluhou kamer a následně zadržen strážníky. K jednání se doznal a byl předán polici ČR k dalším opatřením.
Telefonicky bylo oznámeno občankou, že se jí někdo dobývá do domu v ul. Čsl. Armády. Oznamovatelka dále uvedla, že je doma sama s malým dítětem a má strach. Na místo byla vyslána hlídka, která na místě zjistila, že údajní pachatelé jsou děti, které se pohybovaly na poli za domem a chtěly se přes zahradu oznamovatelky dostat do ulice Čsl. armády. Děti byly zkontrolovány, poučeny o vstupu na soukromé pozemky a předány rodičům.
Na služebnu bylo telefonicky oznámeno neznámým mužem, který uvedl, že již nechce žít a chce spáchat sebevraždu. Operační pracovnice MP Bílina se s mužem, který chtěl spáchat sebevraždu, snažila navázat kontakt a zjistit, kde se nachází a jak se jmenuje. Na což reagoval a na dotazy odpověděl. Dále bylo urychleně ověřeno telefonní číslo, ze kterého muž volal /telefonní budka/ přes mapu veřejných tel. automatů na stránkách O2. Tato informace byla předána hlídce MP Bílina, která muže zajistila a předala jej pracovníkům RZS.
Nemocný občan požádal o pomoc, uvedl, že je vážně nemocný, má oteklé nohy a břicho a také se léčí na další choroby. Ráno upadl na podlahu, omdlel a nemůže se hnout. Prý další den musí k lékaři. S pacientem bylo telefonicky hovořeno, byl zklidněn s tím, že mu MP pomůže a postará se o vše. Dále sdělil, že nemá žádné příbuzné. Na místo byli přivoláni hasiči k otevření zavřených dveří, ti během chvíle přijeli a dveře otevřeli. Také byla přivolána k akutnímu ošetření RZS Teplice. Kupodivu však posléze pacient (bez zranění) odmítl odvoz do nemocnice a podepsal záchranářům revers.
Hlídka MP Bílina kontrolovala ve večerních hodinách na Pražském předměstí nesvítící vozidlo a posléze vyšlo najevo, že řidič nevlastní ŘP a nemá u sebe další doklady. Zároveň bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Také doznal požití alkoholu před jízdou, což bylo ověřeno dechovou zkouškou. Pro tato všechna provinění byla přivolána hlídka PČR OO Bílina, a osoba jim byla předána k dalším úkonům.
Oznámil strážník mimo službu, že u Tesca pobíhá fena bílého labradora a jedná se pravděpodobně o slepeckého vodícího psa. Na místo vyslána motohlídka, která zjistila číslo čipu a kontakt na školící středisko. V registru byla zjištěna majitelka, která již psa postrádala a hledala ho. Psa si vyzvedla na služebně a strážníkům za pomoc poděkovala.
Hlídka MP Bílina zastavila motorové vozidlo Škoda, přičemž při projednávání dopravního přestupku vyšlo najevo, že řidiči byl udělen zákaz řízení motorových vozidel. Při lustraci přes PČR se tato skutečnost potvrdila a navíc osoba řídila bez dokladů. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou událost pro podezření z trestného činnu převzala na místě.
Občan oznámil, že do panelového domu kde bydlí, se v době necelé druhé hodiny ranní dobývá nějaký podnapilý muž a má u sebe i malé dítě. Hlídka na místě zjistila opilého muže s malým synem. Prý se vrací se z oslavy a zapomněl si klíče, vybil se mu mobil a nemůže se dovolat na družku. Dítě se třáslo chladem a bylo na něm vidět, že je unavené a ospalé. Otec se místě rozhodl, že dítě předá na noc příbuzným, a sám odešel pokračovat v oslavě. Celá věc byla oznámena na OSPOD.
Občan oznámil strážníkům, že v ul. Chlumská sedí na chodníku starší paní a pláče. Uvádí, že si zabouchla dveře do domu a nemá u sebe klíče. Hlídka na místě zjistila, že paní zde není hlášená a bydlí v rodině bývalého přítele, který již nežije. Dále uvedla, že vylezla z domu ven oknem, aby si mohla jít nakoupit, jelikož rodina jejího bývalého přítele odjela pryč na několik dní a zamkli jí doma s tím, aby nevycházela ven. Po celou dobu paní plakala, že se rodiny svého bývalého přítele bojí a že nemá kam jít. Dále sdělila, že rodina jí bije, když špatně uklidí a ona jim musí odevzdávat celý svůj starobní důchod za stravu a ubytování. Pro podezření z týrání a dalších trestných činů byla na místo přivolána hlídka OO PČR, která si celou událost na místě převzala.
+420 417 810 811
č.ú. 19-1060440379/0800
IČ: 00266 230
DIČ: CZ 00266 230
ID Datové schránky: qdtb7vx